Bu hatayı bir türlü düzeltemiyorum ne yapmam lazım Install a C compiler

Arkadaşlar merhabalar,

Aşağıdaki hatayı gidermem için ne yapmam lazım. Windows 64 bit kullanıyorum. C compiler dediği nedir bir türlü çözemedim. Lütfen yardımcı olurmusunuz ?

Warning (from warnings module):
File “C:\Users******\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\gensim\models\base_any2vec.py”, line 743
"C extension not loaded, training will be slow. "
UserWarning: C extension not loaded, training will be slow. Install a C compiler and reinstall gensim for fast training.

Ayrıca gensim paketini uninstall edip upgrade ediyorum yine aynı hatayı veriyor. Nası düzelteceğim çözemedim bir türlü.

Bir C derleyicisi kurmanız lazım. Bu hatayı uyarıyı ne zaman aldınız, modülü kurmaya çalıştığınızda mı?

gensim modülünü kuruyorum. Ve yazdığım kodu çalıştırdığımda bu hata mesajını alıyorum. Bu c derleyicisi nedir nasıl kurabilirim. İlk kez karşılaştım açıkcası.

Yani modülü yüklerken herhangi bir hata ile karşılaşmıyorum. Kodu çalıştırdığımda bu hata çıkıyor. Kodumda herhangi bir hatada yok. C derleyicisini nası kuracağımı bilmiyorum açıkcası. Bir kaynak varmı nasıl kurulduğunun. Zaten windows makinede c derleyicisi olması gerekiyor diye biliyorum. Bilmiyorum valla

Hata degil uyari.

Duckduckgo’da aratinca 1. ve 6. sonuclar Windows icin cozum onerileri sunuyor.

Hocam link verseydiniz çok makbule geçerdi.

@echoyilmaz
İngilizceniz ne durumda?

İyi değil ingilizcem. Fakat translate ile hallederim.

Acaba aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra aynı uyarıyı tekrar alacak mısınız?

1. gensim’i kaldırın.
  2. Bu adresten, sisteminize göre olan gensim dosyasını indirin. Sistem mimarisi 64-bit ve kullandığınız Python sürümü 3.7 olduğu için gensim‑3.7.3‑cp37‑cp37m‑win_amd64.whl dosyasını indirin.
  3. Daha sonra dosyanın indiği yerde cmd’yi açın ve bu whl dosyasını pip ile aşağıda gösterildiği gibi kurmaya çalışın:
pip3 install gensim‑3.7.3‑cp37‑cp37m‑win_amd64.whl

Kurulum tamamlandıktan sonra, aynı uyarıyı tekrar alıp almadığınızı bir kontrol edin.

Evet vermedi hocam aynı uyarıyı teşekkür ederim. Sağolun