Buruteforce Attack Engelleyici

Ne işe yaradığını biliyor musunuz?

String class inin join metodu

Tamam :sweat_smile: Bilmem neden kullanıyım, combinatorde mi?

Evet kodun o kısmı ndan bahsediyorum :rofl:

Siz join kullanıp gösterebilirmisiniz?

Şuan telefondan yazamıyorum ama bir generator
Ve lambda ile yapılamaz mı sonuçta gör döngüsünün yaptığı iterasyobu generator ile yaparız zaten join metodunun içinde next fonksiyonu var öyle dusundum

Yapılabilir zaten, ben yapılamaz demedim. Ama ona kafa yormaya lüzum var mı bilmiyorum, hem bu hali ile gayet okunabilir.

Kod kısaltmak yaptığımız programı daha hızlı hale getirmez mi şahsen öyle düşünüyorum

Kirilmadim sıkıntı yok zaten bu forumda alışkınım
:rofl:

:slightly_smiling_face: Sizin yazdığınız kodun kısalması mı, çağırdığınız fonksiyonun kaç satır koddan oluştuğu mu yoksa bu kodların ve yönergelerin aslında işlemciye ne yaptırdığı mı performans konusunda önemli?

Python’daki gömülü fonksiyonlar genel olarak optimize edilmiş olsa da bizim oluşturacağımız lambda fonksiyonların çağırılma sürelerinin basit bir döngüye kıyasla pahalı olacağını düşünüyorum. İstiyorsanız yazın, timeit ile karşılaştıralım.

Peki bu gömülü fonksiyonlarının hızlı çalışma sebebi c ile yazılmasını

C ile yazılıp derlenmiş hale getirilmesi ve algoritma olarak da optimize edilmeleri.

Peki Python o fonksiyonları çağırırken ne yapıyor onları yorymlayamaz doğru degilmi

Anlayamadım, Python programı kendi içinde derli halde bulunan fonksiyonları nasıl çağırıyor mu diyorsunuz?

Evet ondan bahsediyorum

C ile yazılmış herhangi bir program kod içerisinde fonksiyonları nasıl çağırıyorsa öyle çağırıyor, siz bunun nasıl çalıştığını daha derin anlamda soruyorsanız orası ayrı bir konu.

1 Beğeni

Anladim hiç ellemiyim ozaman​:grinning::grin:

Yok istiyorsanız merakınız varsa araştırabilirsiniz ama orası yazılımdan çok işlemci yapısı ile de yakından alakalı. Sadece yazılım kısmını öğrencem diyorsanız assembly dilini inceleyebilirsiniz.

Merakım geçti saolun

Araştırmak istesem bile Google’a ne yazıcağım.