C# bilen asp.net ile site oluşturabilirmi ?

Orta veya ileridüzey c# bilgisi olan n kişi
Asp.net ile site yapabilirmi ? Yoksa Asp.net 'i ayrıca öğrenmem mi gerekir ?
Ek olarak asp. Net zormu?

c# biliyorum.ama öğrendiğimde de asp.net ile beraber öğrenmiştim.asp.net ten kastın visual studio ise html bilmen gerek.vs zaten html kodlarını yazmadan görsel olarak eklemeni sağlar.veritabanı için bi teknoloji kullanman gerek.ado veya ado.net gibi.bunlar c# konusu mu bilmiyorum ama.zorlanacağını sanmıyorum.

Bir site yapmak için C#'tan çok daha fazlası gerekli. En başta HTML/CSS/JavaScript, ayrıca .NET. IIS’e de bir göz atmanız gerek. Ayrıca Git veya Mercurial gibi bir sürüm takip sistemini de öğrenmeniz gerek. Daha birkaç bir şey daha var ama onlara da bunları öğrenirken aşinalık kazanırsınız zaten.

Bir noktaya kadar HTML/CSS kullanılabilir mi? Şu anda sırf bu iş için JavaScript öğrenmek bana saçma geliyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Evet. Noktasina gore sadece HTML de kullanilabilir.
Hatta sadece directory listing veren web server + TXT dosyalarindan ibaret guzel siteler de gordum.

1 Beğeni

Bence statik siteler için yeterli olabilir. Biraz da ihtiyaçlara bağlı. Deneyip görmek lazım. Daha ilerisi için ise JavaScript kaçınılmazdır.

4 Haz 2019 Sal 06:49 tarihinde Erdem Yakar via YazBel forumu noreply@forum.yazbel.com şunu yazdı: