C compiler çalışmıyor

merhaba arkadaşlar ben zaten python öğrenmiştim ruby öğrenmeye çalışıyorum temeli attım artık projelerle beraber biraz daha öğrenirim javascript öğreniyordum sonra artık javascript ve c dilini beraber aynı anda öğrenmeye çalışıyorum ama bir sıkıntı var ben c dosyasını derleyemedim şöyle bir şey oluyor

F11 e basarak dene birde ikisini aynı aynda öğrenmek seni yorar

deniyorum

ne yapayım dilleri daha hızlı öğrenmek zorundayım yoksa ben de tek tek öğrenmek isterim

öyle bir zorunluluğun olmamalı ikisinide aynı anda öğrenirsen ikisindede yetersiz olursun

haklısın aslında ama…

bir de f11 çalışmadı

kodlarda bir hata mı var bilmiyorum ki

Visual studio kullan en yisi

En iyisi diye bir şey yok, Dev C++ hatasız. @hackaxx uzantıyı .c yaptınız mı? @eXcalibur’un dediği gibi F11 derler ve çalıştırır.

uzantısı .c ama f11 çalışmadı

Debug Log’da ne görüyorsunuz?

bir saniye başlatıyorum

copy paste yapamıyorum

Kod derlenmedi diyor (Derlenemedi değil). Önce kodu derleyin, sonra çalıştırın.

Programcılar için Linux’un ve ingilizce’nin önemini gösteren bir örnek.

ben de sana diyorum ki ben o yazıyı okudum zaten cnin derlemeli bir dil olduğunu biliyorum bu nedenle compile and run özelliğini kullandım önce derledim sonra çalıştırdım bu nedenle sonuç böyle derleyemiyor

Mingw falan kullan o zaman. IDE hiçbir hata vermemiş, bu durumda en fazla tahminlerde bulunabiliriz. (Illa ki log vardır, bulup cikarabilirsin)

logu çıkardım zaten ayrıca aslına bakarsanız izlediğim videoda aynı işlemi yapıyor ve oluyordu

O loglar yeterli degil. Gcc anlam cikaramadigim bir hata vermis, asagida da gelistiricilere bildirin diyor, neyi bildirecekmisiz ki?

Sartlar farklidir. Ikiniz de ayni bilgisayari kullanmiyorsunuz.

haklısınız peki ben şimdi nasıl c öğreneceğim hep betik dillerinde kalmak istemiyorum arada drelemeli dillerde öğrenmek isterim ben

Ingilizce ogrenerek baslayabilirsin. Daha sonra,

The C programming Language By Brian W. Kernighan and Dennis M. Ritchie.

Bu benim begendigim. Internette cok daha fazlasi var.