C# güncelleştirme

microsoft’un C# liste classını kullanamıyorum Veri koleksiyonları-C# etkileşimli öğreticiye giriş | Microsoft Docs
sanırım bu C# versiyonumun güncel olmamasından kaynaklı diye düşünüyorum
C# versiyonumu nasıl öğrenirim ve nasıl güncellerim

Zannetmiyorum. Kodda veya build ayarlarindadir hata.

C# kodunu nasil derledigine gore degisiyor. Bir IDE kullaniyor musun mesela?

visual studio 2019 kullanyom

O zaman sorunun o kismini VS kullananlara, arayuz kurcalamasina veya arama motorlarina birakiyorum.

Kullanamadigin sinif 15 senedir dilde yalniz, VS 2019’un o kadar eski C# versiyonunu desteklediginden bile emin degilim.

izlediğim dökümantasyonlarda böyle söylüyordu. peki sizin önerebileceğiniz bir öğrenme yöntemi var mı

Nasil soyluyordu?

C# versiyonunu ogrenme yontemi mi yoksa C# versiyonunu nasil ogrenecegini ve nasil guncelleyecegini ogrenme yontemi mi? Her halukarda VS kullanan biriyle sesli konussan daha iyi olacak sanki.

import etmemiz gereken bir kütüphaneden bahsetmemişlerdi

verdiğiniz cevap aslında sorunumu çözdü ancak dediğiniz gibi bu eski bir yöntemse mevcut dökünmantasyonu fazla ilerlememişken değiştirebilirim sizin önerebileceğiniz dökümantasyonlar var mı?

Calisan kod dosyasindan ziyade kod parcalari veriyor anlasilan.

Onu C# versiyonunun eski olamayacagini belirtmek icin soyledim.

C# icin yukarida linkledigim .NET ve C# dokumentasyonlarini tavsiye ediyorum, alternatiflerine gerek yok.

Lakin ogrenmek icin dokumentasyondan ziyade bir tutorial (ogreti?) takip etmek daha iyi olabilir. Tavsiyeleri bu forumda mutlaka vardir; olmadi sorunuz.