C# ile Android Programlama

Herkese iyi çalışmalar. Bir arkadaşımın projesi için basit bir uygulama yazmam gerekiyor. Dosyalardan seçilen fotoğrafı PictureBox ile ekranda bazı detaylarla göstermesini istiyorum. C# ile masaüstü geliştirmeyi biliyorum. Ancak android için bir eğitimim yok. Nasıl bir uygulama üzerinden C# ile android geliştirebilirim? Daha önceden birkaç kez Android Studio ile deneyimim oldu ama çok ilerleyememiştim. Bunun dışına bir öneriniz var mı?

C# yerine Java kullan. Android ekosisteminin buyuk cogunlugu Java.

3 Beğeni

Java bilmiyorum. Anroid Studio’yu kurdum. Ama nasıl yapacağım konusunda bir fikrim yok. Hangi componentleri kullanmam gerekiyor?
Bir component ile dosyalardan fotoğrafı seçtikten sonra ekranın bir bölümünde o fotoğrafı göstermek istiyorum.

abi c# ile windows phone android bir şeyler yapabilirsin windows phone kalmadığına göre gereksiz bence java yı deneyebilirsiniz

Aslinda biliyorsun. Bazi ozelliklerini kullanamadigin bir C# olarak dusunebilirsin.

Bu Android veya Android programlama bilgisi. Java bilen herhangi biri yardim edemez. (Mesela ben. C# da biliyorum ama ayni soruyu C#'ta da cevaplayamazdim, cunku "masaustu gelistirme"yi (wcf?) bilmiyorum.)

Tam olarak bu component’lari tanitan bir egitim yazisi vardir, yok mu?

abi flutter kullanabilir

1 Beğeni