C++ öğrenmek için fikirler

İyi günler C++ için en iyi öğrenme kaynakları türkçe veya ingilizce kaynak önerileniriz nelerdir yotube kanalları olsun udemy eğitimleri olsun aydınlatabilecek arkadaşlar varsa sevinirim

DocsMicrosoft C++ ilk adımlar
Eğer yazılım bilgisine sahipseniz MicrosoftDocs üzerinden öğrenmeniz daha kolay olacaktır.

LearnCPP
İngilizce kaynak olarak gösterebileceğim en iyi kaynaklardan bir tanesi.

Çok az C diline aşinayım sıfırdan öğrenmek için eğitimler arayışındayım dediğiniz yeri ziyaret edicem teşekkür ederim

1 Beğeni

C/C++ Programmer’s Guide: Pappas, Chris H., Murray, William H.: 9781562763619: Amazon.com: Books

Kitabın orijinali bu.

C/C++ PROGRAMCININ REHBERİ - CHRIS H. PAPPAS - WILLIAM H. MURRAY | Nadir Kitap

Bu da Türkçe yayınlanmış hali. Tabi bulmak mümkün değil, satışta olduğunu sanmıyorum.

Fakat internetin gizli saklı bir yerlerinde pdf şeklinde saklıdır.

Bu kitabı niçin önerdim. Bir sayfada C diğer sayfada C++ kodu olarak açıklıyor. Böylece ikisinin arasındaki farkları da görebiliyorsunuz.

Yine eski bir kitap:

C++: The Complete Reference : Schildt, Herbert: Amazon.com.tr: Kitap

Bu da bir yerlerde internette gizli ve bulunmayı bekliyordur.

Sizi bilmem ben pek videolardan öğrenemiyorum pdf ler, basılı kitaplar ve kodları deneyerek ancak öğrenebiliyor.

Kimileri de videolardaa öğreniyor. Bir kaç yıl geçtikten sonra seyrettiğm en güzel filmin dahi ayrıntılarını unutuyorum ama okuduğum ve uyguladığım kitaplar kolay kolay aklımdan çıkmıyor.

C++ için en önemsediğim tavsiye şu olabilir.

C gibi düşünmeyi unutun.

C++ mantalite olarak C den çok farklı. OOP denilen adı her yerde ama ne olduğu pek kavranamayan durumun en güzel uygulamalarından bir C++ tır. Eksikleri var tabi.

Ama sakın C++ ı C gibi yapısal programalama olarak kodlamayı düşünmeyin.

Her konu açıldığında hep aklıma bu kitap geliyor.

Amazon.com: C++ Gotchas: Avoiding Common Problems in Coding and Design: 9780321125187: Dewhurst, Stephen C.: Books

C++ nesneye yönelik programalama ile ilgili karmaşık güzel sorular içeriyor.

Ama tabi önce temel bir bilgi altyapısı sonrasında bakmak gerekir bu kitaba (ve tabiki bulabilirseniz)

Belki bir iki örnek koyarım kitaptan o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlatabilirim.

Kolay gelsin.