C ++ öğrenmek için hangi kaynaklara başvurmalıyım link paylaşabilir misiniz

İyi günler C++ için kaynaklar arıyorum yabancı olur türkçe olur yardımcı olabilir misiniz lütfen öğrenmeye aç ve istekli biriyim araştırıyorum fakat nereden neyi alacağımı kestiremiyorum konumun altına bilgilendirici yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlara …

1 Beğeni

https://www.learncpp.com/ olabilir

2 Beğeni

Cidden uğraştırıcı ve zaman isteyen uzun bir yolculuk olacak. Eğer bilmiyorsanız, başta algoritma ve temel programlama prensiblerini öğrenin. Gereksiz zaman kaybını önlemiş olursunuz bu sayede. Geliştirmeyi Windows üzerinden yapacaksanız ve ürünler de Windows’a çıkarılacaksa Microsoft’u takip etmek faydalı olacaktır. Ayrıca Visual Studio hakkında da fazlaca bilgi edineceksiniz : Geliştirici araçları, teknik belgeler ve kod örnekleri | Microsoft Docs

Bunun dışında, İstanbul Teknik Üniversite’sinin ACM Student projesine bakabilirsiniz. Kendi sitesinde 10.000TL’ye yakın ödülü bulunan yarışmalardan tutun, YouTube kanalında verilen eğitimlere erişebilirsiniz.
ITU ACM Student Chapter - Turkey
ITU ACM Student Chapter - YouTube

Türk YouTube kanallarında ise şunları önerebilirim :
Kayhan Ayar - YouTube
Cemalettin Cem Belentepe - YouTube

Tabii ki daha fazlası var, kısa bir araştırmayla çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Not : C++ gerçekten çok iyi bir dil. Fakat kompleks olması geliştiricileri zorlayabiliyor. Özellikle Python gibi nispeten kolay denilebilecek bir dilden gelenler belli bir seviyeye ulaşmamış ise CMake, Linker gibi işlerle uğraşmayı zorlayıcı buluyor. Lütfen C++'a başlıyorsanız sonuna kadar direnin ve öğrenin. Sonunda emeklerin karşılığını en iyi şekilde alabileceksiniz.

İlk olarak entry mi cevapladığınız için ve beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulamaya başlayacağım saolun

1 Beğeni