CodeDuel için Yazılım problemleri

CodeDuel uygulamamızı biliyorsunuz zaten 2 ay gibi bir zaman önce paylaşmıştık burada,CodeDuel uygulamamız için problem yazacak kişilere ihtiyacımız var.3 kişiye ihtiyacımız vardı şu anlık 2 kişi bulduk.Bize gönüllü 1 kişi daha lazım.Eğer uygulama için problem yazmak isterseniz websitemizdeki Discord serverinden bize ulaşabilirsiniz.
Websitesi:http://code-duel.com/ (ssl almadığımız için güvenli değil uyarısı verebilir)

3 Beğeni

problem yazmak ne oluyor tam olarak

algoritma soruları

ne gibi sorular mesela bir örnek verir misiniz

leetcode, codewars gibi sitelerde hiç takıldın mı?
takılmadıysan bir bak derim ondan sonra konuşalım
:slight_smile:

hee anladım mesela şu soru gibi

def error:
    print('error')

bu programda hata nerede?

A) error yazısının ’ ’ içinde yazılması gerek
B) def error yazısından sonra (): gelmesi gerek
C) print yerine printf olması lazım

gibi sorular mı

hayır codewars a gir bi iki, üç soru çöz 4 kyuluk anlarsın ne tür sorular istediğimizi :slight_smile:

yahu bu codewarsın da soruları zor değil o soruları görüntülemek zor

…hackerrank a bak

ha tamam şimdi anladım siz algoritma soruları istiyorsunuz. mesela bir şehrin nüfusu yılın başında şu kadar her yıl 50 kişi artıyorsa 50 yıl sonra kaç kişi olacağını hesaplayan program yazın gibi mi.yoksa hala anlamamış mıyım

giriş yap solda katalar bölümünden 4kyu,3kyu, 5 kyuluk o sorulara bak

Merhaba,

Yukarıdaki bağlantıda as, async, await, nonlocal, with keywordleri eksik. Keywordlere şöyle de ulaşabilirsiniz.

from keyword import kwlist

print(kwlist)

Ve exec ile print keyword olarak dahil edilmiş. Bunlar built-in fonksiyonlar. Bu built-in fonksiyonları veya sınıfları almak isterseniz de şöyle yapabilirsiniz.

import builtins

print([i for i in dir(builtins)])
3 Beğeni

galiba Open Editore atacaktınız

Hayır, yazdığım yer doğru. CodeDuel'in kodlarındaki bir kısımdan bahsediyorum.

pardon bendede aynı sistem varda

Pygments ilginizi çekebilir.

Merhaba,
Syntax highlight özelliğini daha düzenlemedik hazır olarak aldık bildirdiğiniz için teşekkürler o kısımlara dikkat edeceğiz.

1 Beğeni