CodeDuel nedir?

CodeDuel nedir?
CodeDuel CodeWars sitesinin biraz daha ek özellikli hali olan bir uygulamadır kısaca anlamak gerekirse CodeDuel uygulamasını kullanarak arkadaşlarınızla canlı olarak kod savaşları yapabilirsiniz!

Kurucusu kimlerdir?
Ben(@Venoox ), @asanadam12 , @Berat_Sahin

Uygulama ne zaman çıkar?
Uygulamada guinin geliştirme aşaması şu anda bitti bir kaç eksik var tabii onları en sonda düzenleyeceğiz.Yani şu anda server-client kısmına geçmiş bulunmaktayız.Beta sürümünü 2 3 ay gibi kısa bir zaman sonra yayınlamayı planlıyoruz!

Uygulama hakkında bilgi alabileceğim bir yer var mı?
tabii ki de var http://code-duel.com/ sitesine girip bilgi alabilirsin(ssl sertifikası almadığımız için siteye girerken şu anda bağlantı güvenli değil diyor).

Uygulamanın problemlerini nasıl yazmayı planlıyorsunuz?
Uygulamanın problemleri için 6 kişilik bir ekip oluşturmayı düşünüyoruz eğer ekibe katılmak isterseniz sitemizde ana sayfada linki verilmiş discord sunucumuza gelebilirsiniz!

Eğer uygulama hakkındaki gelişmeleri görmek,bize öneri vermek isterseniz sitenin ana sayfasındaki discord sunucumuza gelebilirsiniz!(Reklam sayılıyor mu bilmiyorum reklam sayılıyorsa kaldırırım : ( )

uygulamayı normal tanıtmak yerine sıkça sorulan sorular üzerinden tanıtmak daha mantıklı geldi bence daha açıklayıcı oldu : D

2 Beğeni

Web sitesini kodlarken hangi teknolojileri kullandınız ?

Projeyi ben yapsaydım,tasarım yapma,bilmediklerini araştırma,dünya sıralaması,ödüller vs. koyardım.Öneri olarak kabul edebilirsiniz.

Sitedeki yazıları Google çeviriyle mi yazdınız?

( :

Bu tarz şeyleri zaten düşundük fakat beta sürümündeki amaç serveri denemek olduğu için ilerki sürümlerde düşünüyoruz ve kitle büyüyünce eklemeyi düşünüyoruz

Html css kullandık sadece ve footer kısmındaki ikonlar için boostrap kullanıldı

1 Beğeni

Evet yazılımda genelde ingilizce kullanıldığı için her şeyi ingilizce yapmaya çalışıyoruz

Ve birde zaten bizim uygulamamızın amacı hem insamların eğlenip gelişmesini sağlamak hemde diğer problem çözme uygulama/sitelerinden farklı olmak farklı olması için bir sürü şey düşündük bunları sürümler ilerledikçe ekleyecegiz umarım

1 Beğeni

@Venoox @asanadam1 projeyi hala geliştiriyormusunuz ?

1 Beğeni

evet devam ediyor proje

burda 2 3 ay gibi demişiz onu farkettim : D projedeki guileri tekrardan yazdık eski guideki eksikleri tamamladık şu an sadece server ve clienti geliştiriyoruz

1 Beğeni

Evet servere bir API yazdım clienti bağladık test aşamalarına geçicez

2 Beğeni

ayrıca CodeDuelin soru hazinesi için soru hazırlamak isteyenler ve soru bulup vermek isteyenler bize ulaşiabilir

test aşamalarına katılmak veya soru hazırlamak isterseniz sitemizdeki discord sunucumuza gelebilirsiniz kendi aramızda test ettikten sonra kapalı beta olarak sunucumuzda paylaşıcaz en sonunda açık beta olarak paylaşılacak

Önemli bir eksiklik, programı indirip çalıştırmak istediğinizde ne tür gereksinimler olduğunu bilmemek. Genelde requirements.txt dosyasında hangi modüllere gereksinim duyduğu yazılır ve kullanıcılar pip yardımı ile bunları yüklerler.

1 Beğeni

daha uygulamayı yayınlamadık githubu kod paylaşmak için kullanıyoruz şu anlık

daha bitmedi çünkü tamamlamamıza az kaldı test aşamasına geçicez sonrasında

Evet biliyorum, ancak bir yandan geliştirirken bir yandan da gereksinimleri bir dosyada toplamak daha iyi olur diye düşündüm.

2 Beğeni