Çok sayıda sanal bilgisayar sorusu

Merhabalar herkese;

Çevremde bilgisayardan anlayan bir sürü kişiye sorduğum anlatması zor olan bir sistemi buraya sormaya karar verdim belki biriniz yol gösterir…

Şimdi şöyle bir şey hayal edin forum.yazbel.com da 10 tane ayrı hesabımız var ve bilgisayarımızda 9 tane sanal bilgisayar + 1 tane fiziksel yani 10 farklı bilgisayarımız var. Tüm bilgisayarlarımızın tarayıcı olarak chrome kullandığını varsayalım. Fiziksel bilgisayarımız hariç bütün sanal bilgisayarlarımızın tarayıcılarında farklı Proxy veya farklı VPN kullandığımızı var sayalım ki hepsinin IP’si farklı olsun(IP’leri farklı tutuyoruz ki Admin ban atmasın). 10 bilgisayarımızın tümünde bir JavaScript dosyası(Botumuzun kodları, Jquery ve chrome eklentisi için manifest.json vs.) bulunsun. Bu saydıklarım şu işe yarasın mesela bu web sitesini ele alırsak ekranda bir yerde “start” butonu olsun bu butona bastığımızda bir tane random post oluşturup paylaşsın ve ana sayfadaki ilk iki posta random bir yorum atsın(Amacımın botun sitede bir işlem yaptığını anlatmak). Hemen bir toparlayalım 10 bilgisayarınız, bu sitede 10 adet heabınız, her bilgisayarınızda farklı IP’li internet bağlantınız ve chrome tarayıcınızda bu sitede çalıştırılacak Js eklentiniz var. Temel olarak hikaye bu. Şimdi sorum şu bu şekilde 10 hesaplık bir sistemi botu kullanan kişi için masue ile her bilgisayardan girip “start” tuşuna basması zor bir iş gibi gözükmüyor. Fakat 300 bilgisayarımız ve 300 hesabımız olsaydı bu o kadar kullanışlı olur muydu? Ve bilgisayarımız 299 adet sanal bilgisayarı sadece böyle basit bir tarayıcı işi yapmak için olsa bile kaldırır mıydı?
Teşekkürler…

Merhaba.

299 sanal makine mi? Windows kullacaksınız sanırım, bilgisayarınızın hafızası bile yetmez.

Bir de asıl amacınız bir siteye bot atmak sanırım. Eger öyleyse çok daha kolay yollar var. Hatta ben Chromu yeni bir pencerede başlatmak için bir komut satırı argümanı bulunduğunu düşünüyorum.

Bu soruyu ancak psikoloji ve UI/UX dallari yanitlayabilir (insan dakikada kac butona basabilir, boyle bir isten sikilmadan kac saat devam edebilir, vs.), bilgisayardan anlayan bir suru kisinin cevaplayamamasi normal.

Ama 1 klikle sitenin moderasyonunun 2-3 klikle kaldirabilecegi bir pislik yaratiyorsak, saldiri icin bu oran “kullanisli” bir oran.

Hatta kligi yapanin hayatinda hic bir seye zerre kadar faydasi olmayan insan çöpü, spam post’u kaldiranin da insanlara yardim etmek icin ugrasan biri oldugunu goz onunde bulundurursak, ikincisinin bes dakikasini bosa harcamak icin ilkinin 35000 klik yapmasi bile kullanisli bir oran.

Basit bir bot saldirisini bu sekilde tasarlayacak kadar cahil birinin tasarladigi sanal makinelerin Windows filan kullanacagini varsayiyorum, o yuzden hayir. (Ama kaldirabilir, evet.)

3 Beğeni

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim maksat bir siteye bot yapmak doğru bildiniz ama zaten siteye bot yapıldı. Benim istediğim ise bir siteye 300 farklı hesaptan girip 300 botu 7/24 sitede çalışır hale getirmek ve tabi ki bunu yaparken sitenin kullanıcıdan bilgi toplayan ve veri çeken algoritmalarını bu 300 hesabın 300 farklı bilgisayarda olduğunu ve 300 hesabın internet bağlantılarının farklı IP’lere sahip olduğuna inandırmak ki ban yemeyelim(Yani siteye bizim 300 hesabımızı gerçekten 300 farklı kullanıcıya aitmiş gibi göstermek çünkü site aynı anda bir bilgisayardan ve bağlantıdan birden fazla hesapta işlem yapıldığını fark ettiği an banlıyor.). Şimdi daha açıklayıcı olmuştur umarım tavsiyerinizi bekliyorum :pray: :pray: .
Teşekkürler…

Cevabınız için size de teşekkür ederim. Maksat bir siteye saldırmak değil bir sitede farklı hesaplardan çok sayıda bot çalıştırmak. Sitede şu an botu kendi hesabımdan çalıştırabiliyorum ve herhangi bir ban olayı olmuyor. Benim istediğim ise bir siteye 300 farklı hesaptan girip 300 botu 7/24 sitede çalışır hale getirmek ve tabi ki bunu yaparken sitenin kullanıcıdan bilgi toplayan ve veri çeken algoritmalarını bu 300 hesabın 300 farklı bilgisayarda olduğunu ve 300 hesabın internet bağlantılarının farklı IP’lere sahip olduğuna inandırmak ki ban yemeyelim(Yani siteye bizim 300 hesabımızı gerçekten 300 farklı kullanıcıya aitmiş gibi göstermek çünkü site aynı anda bir bilgisayardan ve bağlantıdan birden fazla hesapta işlem yapıldığını fark ettiği an banlıyor.). Şimdi daha açıklayıcı olmuştur umarım tavsiyerinizi bekliyorum :pray: :pray: . Ayrıca UI/UX alanını söylediğiniz için teşekkürler eğer hayalimdeki sistem gerçekleşirse bir arayüz ile 300 hesap ve bot kolaylıkla yönetilebilir yani manuel olur otamatik…
Tekrardan teşekkürler…

Bu kadar çok bot istiyorsanız -mümkünse- tarayıcı değil de request kullanarak ilerlemenizin daha uygun olacağını düşünüyorum.

Hmm açıkçası biraz kafamı karıştırdınız. Request benim için bir modül ismini veya sunucuya yollanan isteği ifade ediyor. Google’ladım ama bot ile alakasını çözemedim demek istediğinizin.

mümkünse tarayıcı değil de request kullanmanın ne demek olduğunu tam algılayamadım ya da demek istediğiniz şey ile hayatımda hiç karşılaşmadım.

Ben 2. sini kastetmiştim, hatta bilerek sonuna ‘s’ koymadım.

Niye ki? Web sitelerinin sunucular ile haberleşmesinin tamamı requestler (istekler) üzerinden yapılmıyor mu?

Aslında anlaşılmayacak pek bir şey yok. Eğer önünüzde herhangi bir engel yoksa request kullanın demek istedim. Bu engellerin ne olabileceğini soruyorsanız javascript’in çalıştırılmasının gerekmesi olabilir.

Tekrardan merhaba Ekrem bey. Chrome kullanmadan bot fikrinizi 2 gündür araştırıyorum fakat işime yarayan bilgiler bulabilmiş değilim. Server-client ilişkisini anlamak için Python’un sockets kütüphanesini inceledim fakat yine pek işime yarayan bilgiler edindiğim söylenemez. Yazılım alanında da inanılmaz tecrübeli olduğum da söylenemez sadece iyi bir self-learner’ım. Bu hususu da göz önünde bulundurarak benimle request’ler hakkında kaynak paylaşabilir misiniz. Hatta herhangi bir üyelik gerektiren (forum/sosyal medya) siteye request’ler ile bot yazılmış örnek video/blog yazısı biliyorsanız paylaşabilirseniz sevirim. Teşekkürler… :pray:

HTTP protokolleri açısından bir şey öğrenemediyseniz normal, siz “işime yarayan” ile neyi kastettiniz?

requests kütüphanesi işinizi görür diye düşünüyorum. Önce kütüphanenin genel kullanımını öğrenin, daha sonra girmek istediğiniz sitenin veri trafiğini izleyerek atmamız gereken post isteklerini öğreniriz.

1 Beğeni