CONDOR vefat etmiş, hepimizin başı sağolsun

Kevin Mitnick’ı asla unutmayacağız.
Bugünün “Siyah Şapka Günü” olarak ilan edilmesini teklif ediyorum.

We will never forget Kevin Mitnick.
I propose that today be declared “Black Hat Day.”

RİP CONDOR

Allah rahmet eylesin çok feyizli bir abimizdi

1 Beğeni

Bundan çıkarılacak enteresan sonuçlar buldum.

1. Yazılmcıların ve teknoloji dahilerinin ömrü kısa oluyor.

Steve Jobs 1955-2011 ( 56 Yaşında)

Kevin Mitnick 1963-2023 (60 Yaşında)

1. İkisi de pankreas kanserinden ölmüş.

Yazılım pankreasa yaramıyor.

1. Yazılım ve teknoloji konusunda başarılı kişilerin başarılarının arkasında donanım konusundaki yeteneklerinin katkısı var.

Mitnick DTMF nin nasıl işlediğini bildiği için kolayca telefon sistemlerine sızabiliyordu. Yeni ankesörlü telefonlarda tedbir alınmış olmakla beraber. Kartınız yoksa dtmf tonlarını ahizedeki mikrofona dinlettiğinizde kartsız arama yapılabileceğini zamanında bizzat denemiş biriyim. Gerçektek ilk gördüğümde çok şaşırmıştım bu kadar basit bir açık nasıl olabilir diye. Şu an açık giderildiğinden rahatlıkla yazabiliyorum.

Buradan çıkartılacak ders:

Pankreasıma dikkat edeyim. Türkiye’ye şartlarında başımıza bir şey gelmezse sadece 15 sene ömrüm kalmış.

Son olarak hackerlar şapka takmasın belki sorun şapkalarda.

Not: Şöyle bir göz ucuyla okuyunca kedimi mitnick ve jobs ile eş değer gören narsist bir yazım tarzı gördüm. Kastm bu değil, tüm yazılımla uğraşanları kastettim. O gözle okursanız sevinirim.

Seymour gibi trafik kazasında da ölebilirdi.

Ama bu durumda Ölüm hücre siklusunun emri. Ona bir şey diyemeyiz.

İlk hackerlar aslında Amerikanın ilk phreakerlarıydı. Mitnick’ın bunu çözmesi oyüzden normal.

Ama CONDOR özellikle son zamanlarda gençlere çok ilham kaynağı oldu.

Popüler olma derdi de hiç olmadı, hükümet yalayıcısı da olmadı.

Her türlü saygıyı hak ediyor.

Shanyu tüm büyüyü bozdun.

Bu sefer adenokarsinom hücreleri kaynaklı ama.

Şimdi gel de şimdiki gençlere phreking anlat.

Bana olmadı , zaten yaşlıyım ondan demek ki. En iyi hacker yakalanmayan hackerdır.

iskorpitx bizim gururumuz.

Bu arada tüm büyüyü bozdun yazasım gelmiyor. Lozanın gizli maddeleri de yok dersin şimdi. İyice canım sıkılır.

Ahaha. Gercek bir büyü ya da sihir asla bozulmaz.
Büyü ya da sihir gerçek dışı olduğu için değil, gerçek büyücü ya da gerçek sihirbazlar sırlarını söylemezler çünkü.

Ve en iyi "gerçek hacker"ın kim olduğunu, asla bilemeyiz diye tahmin ediyorum.

Lozan’a gelene kadar çok mesele var.

Cehaletin uzayında bükülmeyen mesele mi var… Gırla…

Lozan (2) Sadakat ve liyakat - Aydın Ünal | Yeni Şafak (yenisafak.com)
Bak mesela bir Arap Gazetesinde ne yazıyor:
“Mustafa Kemal ısrarla İsmet İnönü’yü istemişti zira görüşmelerde liyakate değil, sadakate ihtiyacı vardı.”
Başlığı bu cümleye dayandırmış. Edebiyat okumuş imamhatipli işte…
Liyakat kelimesi biliyorsun moda. Türkiye’de ne eksikse, o moda olur gazetecilerin dilinde. Ama o kelimenin içeriği değil, kendisi.
Bu aşağılık yaratık, Hain Vahiüddin’den, o dönem Memleketi Satmak üzere pazarlık yapan Damat Ferit’e , Memleketi Kurtarmak için Samsuna gidenlerden bile 7 kat fazla para vermesine bakmıyor(Üstelik Samsuna gidenler maaşını aldı).
Britanya’nın Kürdistan Krallığı Eğitim Bakanı olarak atadığı ve Türk Ordusunu sözde Ermeni Soykırımı ile suçlayan Mustafa Yalmuki’ye bakmıyor ama Mustafa Kemal ve İsmet’e dikkat çekiyor. Üstelik Yalmuki’yi, Hain Vahüdüddin defalarca korudu. Mustafa Kemal, Fevzi ve Kazım Paşa’lar hakkında idam kararlarını çıkarttıran da bu Britanya köpeğiydi. He bir de Britanya’nın üç önceki Başbakanı olan Boris Johnson’un dedesi Ali Kemal. Gerçi onu parçaladı bizimkiler, Sakallı Nurettin Paşa’nın askerleri. Bunlar bakmıyor, bunlarda liyakat sorunu görmüyor(değil liyakat vatana ihanet, hainlik var) ama Mustafa Kemal’in tercihine bakıyor.

Üstelik İşgal devam ediyor, hala savaşıyoruz, onların ortasında olan adamlar için, bu “sivri zekalı” bunu iddia ediyor.

Yalan şöyle devam ediyor: “Ankara’da muhalifler, hızla ilerleyen ordunun durdurulmasından dolayı homurdanıyorlardı.”

Halbu ki, böyle bir şey söz konusu değil. Fevzi Paşa bile Taarruza ikna edemediği için Yakup Şevki Paşa’yı, istifa etmek isteyecek, onu geri İsmet Paşa döndürecekti. Hatta Mustafa Kemal Taarruzda emin olduğunu belirtmek için “Vatanın ve milletin kaderi hakkındaki bütün sorumluluk bana aittir.” cümlesini kullanacaktı.

Bu Siyasal İslamcılar işte bu kadar aşağılık yaratıklar. Gördüğün gibi Lozan değil mesele burada…

Cumhuriyet’le derdi var Şeriadçı Köpeğin.

“Mustafa Kemal de Ankara’da o kadar rahat değildi; her an koltuğunu kaybedebilirdi.” diyor.

Halbuki kurmayların çoğunun rütbesi Mustafa Kemal’den büyüktü, Yaşları da büyüktü, Yakup Şevki bile hocasıydı. Ama hepsi Mustafa Kemal Paşa’yı önder olarak gördüler. Ama olur mu, Siyasal İslamcı tarihi bükecek…

Sheakspear’e Şeyh Pir diyen Popcorn Kadir’in sulaması bunlar neticede…

İsmet Paşa çok acemiymiş bu İmam-Hatip mezunu, Edebiyat Fakültesi mezunu küçük Kadir artığına göre…

Bunlar askerde soğan bile soydurulmayacak adamlar.

Gırla var işte bunlardan…

1 Beğeni

He bak eklemeyi unuttum. İşin en püf tarafı, yazıda Musul ve civarına Kürt Coğrafyası diyor.

Halbu ki Britanya’nın İşgal Komiserliğinin dahi atadığı Hain Mustafa Yalmuki’nin Eğitim Bakanı olduğu sözde Kürdistan Krallığı’nın toprakları bile daha Güney’dedir.
Bahsedilen coğrafyaya Türkler Araplardan bile önce gelmiştir.
Kaldı ki Arami, Süryani ve yerel İrani kabileler de var orada, ama ne hikmetse bugünden, o günün coğrafyasını bu canlı öyle anıyor.

Shanyu ya bir dokun bin ah işit.

Buraya Erkan Oğur’dan bir adet “Derdim çoktur hangisine yanayım”, türküsü bırakıyorum.

Ben de durum aynı ama, ah işitmiyorsun…

Farizinin beyitleri geldi aklıma…
Bu amca da güzel yorumlamış aslında…

Hikayesini biliyorum ama konumuzun dışı…

Bütün dünya yanmasın diye susuyorum.

1 Beğeni