DateTimeField migrate ederken hata veriyor

Hatanın kaynağının bu olduğunu düşünüyorum çünkü bu field ortadan kaldırınca migrate çalışıyor ama datetimefield ekleyince migrate işlemi hata veriyor. Kodlarımı zar zor anlayabildiğim github denilen repoya eklemeye çalıştım ilk kez burada paylaşıyorum beceremezsem lütfen yardım edin.

Umarım link doğrudur tam nasıl kullanılıyor hala anlayabilmiş değilim ama zamanla aşarım diye düşünüyorum. Konuyu biraz araştırdım ve datetimefield için django nun otomatik oluşturduğu data type kısmının postgresql tarafında iso format uyuşmazlığı gibi bir problemden bahsedilmiş ama çözüme ulaşan bi cevap bulamadım maalesef. Kodu sqlite ile kullandığımda çalışıyor test ettim ama bunu postgre denilen nimet ile bir türlü yapamadım. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum.

nerede olduğunu söylememişsiniz fakat sanırım notlarim/models.py içerisindeki
date= models.DateTimeField( auto_now_add=True, verbose_name='Tarih', null=True)
kısmından bahsediyorsunuz.
şu şekilde deneyebilir misiniz?

import datetime
from django.db import models
from django.urls import reverse
from django.contrib.auth import get_user_model
from django.conf import settings

# Create your models here.

class Notlar(models.Model):
  baslik = models.CharField(max_length=200, verbose_name='Başlık')
  icerik = models.TextField(verbose_name='İçerik')
  date= models.DateTimeField(default=datetime.datetime.now().date(), blank=True)
  #  author= models.ForeignKey(get_user_model(), on_delete=models.CASCADE, verbose_name='Yazar')

def __str__(self):
    return self.icerik

def get_absolute_url(self):
    return reverse("not_detay", kwargs={"pk": self.pk})

class Comment(models.Model):
    article=models.ForeignKey(Notlar, verbose_name=("Makale"), on_delete=models.CASCADE, related_name='comments')
    comment=models.CharField(max_length=160, verbose_name=("Yorum") )
    author= models.ForeignKey(get_user_model(), verbose_name=("Yazar"), on_delete=models.CASCADE)

def __str__(self):
        return self.comment

def get_absolute_url(self):
        return reverse('notlari_listele')

Cevap için teşekkür ederim ama sorunumu çözmedi.

TypeError: fromisoformat: argument must be str

Sorunun postgresql ile bir çeşit uyumsuzluk içinde olmasından kaynaklandığını düşünmek için erken mi bilmiyorum ama stackoverflow’da benzeri cevaplanamayan bir sürü soru buldum :frowning:

Hocam soruyla ilgili çok eksik bilgi vermişim ama yine de ilgilendiniz teşekkür ederim. Sorunu çözdüm ama çok alakasız bi yerden çözdüm yani aldığım hata ile bağdaştıramadım ama şimdi github’a push ediyorum. Sanırım önceden oluşturduğum migrasyonlarda ilişkilendirme olduğu için ve ben maalesef iki migrasyon dosyasını yeniden oluşturduğum için migrate komutunu çalıştıramıyormuş. Çözmek için veritabanı ile birlikte tüm migrasyon dosyalarını silmek zorunda kaldım çünkü cascade kullanmadan silmiştim. Umarım bi daha unutmam çünkü gerçek bir proje olsaydı baya çaresiz kalırdım bence. Tekrar teşekkürler :slight_smile: