Detayları aşağıda yazdım CSS ile ilgili?

Selam öncelikle.Fotoyu telefonla çekmek zorundaydım,belirtmekte fayda var.O fotoyu aşağıda oluşturduğum divin içine nasıl sürükleye bilirim ? Margin ile yapınca aşağıdakı gidiyor çünkü.Neyse işte bu sorunun çözümü nedir her şeyi nasıl ortaya çekerim bir şeyin içine ve ya

Fotoğraf div in içinde olsun istiyorsunuz sanırım. img etiketlerini div etiketinin içine koymanız lazım.

css flex araştırabilirsin

Kodları nasıl yazacağıma emin değilim yaa bir şey gelmiyor aklıma zaten bir tek resmi yapacağım

parent div in style ına display:flex de ortalar bunun çeşitli ayarları var justify-content: center ve align items: center diye bunları dene işe yarar chromdan flex yazarsan onun ayarlama popup ı çıkıyor oradan bakabilirsin. Dene ona göre işte bulursun böyle

1. satırda oluşturduğun div in arasına 26. sıradaki img tag’ini koyamadınız mı?

body tag’inde div tanımlamışsınız ama divden önce imajı yüklemişsiniz.

<div id="div> BU KISMA img kodunuzu yazın. </div> <p>Tagler ve tag bloklarını hiç anlamamışsınız, bir önceki sorunuz da da aynı hataları yapıyorsunuz.</p> <p>Tag nasıl açılır nasıl kapatılır nasıl arasına yazılır bakmanızda fayda var.</p>

Siz böyle dedikçe hep bu fotoğraf aklıma gelecek.

1 Beğeni

Bunların hepsini güzelce anlatan bir video eğitim öneriniz var mı

Artık alay etmeyi bırakın sanki kusursuzlarmış gibi hepsi

Etiketin arasına yazı yazmayı biliyorum,EyvAllah.Burdakı foto eski ama siz dediğinizi de yaptım bişey çıkmadı ortaya…

Var.

Çok müsait hareketler yapacak bir şey yok.

Ne yaptınız ne kodladınız görmedik ki. Şuraya iki satır kod yapıştırsanız da nerede hata yapmışsınız görülse de birileri düzeltebilse.

Nasıl bir şey çıkarmaya çalıştığınız, nasıl bir kod yazdığınızı düzgünce paylaşın emin olun düzgün çözümler alırsınız.

Siz yazmaya üşenirseniz buraya biz kodları nasıl yazalım.

Ben de size kodun fotoğrafını mı atayım?

EDIT:
Yine bu gün iyi tarafımda kalkmışım.

W3Schools Tryit Editor

Burdan engel diye bir şey var mı bir birimizi engelleyelim mevzu başka yerlere gidip çıkmasın ve evet siz merak etmeyin foto atsanız da ben çözerim

image

image

image

1 Beğeni

şu adam iyi anlatıyor

https://www.youtube.com/kepowob