Devops Engineer Olmak

Merhaba.Devops Enginner Alanında ilerlemek istiyorum ve kendime bir yol haritası çizdim hata yapıp zaman kaybetmemek için sizlere danışmak istiyorum.
Yol Haritam;
1-Linux Temellerini Öğren (Tamamlandı)
2-Bash Script Öğren (Tamamlandı)
3-DOCKER,KUBERNETES,GIT,ANSİBLE vs. Öğren
4-MYSQL,NODEJS vs. öğren
5-Python,C,REACT vs. öğren
6-İngilizce
Sizce gittiğim yol doğrumu eksik veya fazlalıklar nelerdir?
Şİmdiden Teşekkür ederim.

Hata yapinca zaman kaybedecegini dusunmuyorum zira guzel cozumler cok ve cesitli teknoloji bilenlerden cikiyor. Sadece iscilik yapmak istiyorsan o ayri tabi, onda sadece kullanacagin seyleri bilmen yeterli.

Bunlar birbirlerinden tamamen farkli teknolojiler olduklari icin “vs” neyi temsil ediyor anlamadim.

Aynen. (vs)

MySQL ogrenmekten kasit veritabani kullanimiysa daha standart ve veritabanlarinin temel ozelliklerini tasiyan PostgreSQL gibi bir seyi ogrenmeni tavsiye ederim. Ama kurulumu ve ayarlari disinda devops’un scope’u disinda kaliyo.

Buradaki “vs” de aynen.

C bilmek her zaman faydali ama devops engineering ile baglantisini kuramadim. React bir arayuz kutuphanesi degil mi?

Bunu alabildigin kadar yukari al.

“Cloud technologies” mi ne yazinca guncel teknolojilerin isimleri ve ikonlari geliyordu. O resimlerden birini bulabilirsen incelenecek cok sey cikiyor. (Ama bulamadim.)

4 Beğeni

Teşekkür ederim vs. ile kasttettiğim şey o alandaki herşeyi öğrenmemin gerektiği anlamına geliyor.

Bash Script’ i araştırarak mı öğrendiniz, yoksa eğitim mi aldınız? Eğitim aldıysanız hangi eğitim ve önerir misiniz?

Roadmap’leri paylaşınca biraz tepki alıyordum ama bence genel olarak hangi doğrultuda ilerlenmesi gerektiğini gösteren bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

Bunlar birbirleriyle alakasiz seyler (docker↔kubernetes disinda) ve bir alani veya bir grubu temsil etmiyorlar, anlatmaya calistigim sey o.

YOutube birçok video var udemy de de aynı şeyi anlatıyor ama parayla.ben youtubeden öğrendim