Discord.py ile yazdığım botu heroku'dan hostlayamıyorum

Merhaba. Heroku uzun zamanlı ücretsiz hosting sağlıyor. Discord.py ile yazmış olduğum çok standart işlevleri olan bir bot var ve sunucularımız için kullanmak istiyoruz. Pc’mi 7/24 açık tutmam mümkün olmadığından ücretsiz host servisini denemek istiyorum. Heroku bunun için biçilmiş kaftan ama ben bir türlü beceremedim. Rica etsem bana yardımcı olabilir mi bu konudan anlayan biri?

Yaptığım adımları yazayım önce:

1)Github’a repomu yükledim:https://github.com/Epoksi/PikachuBot

2)Heroku’ya github reposunu bağladım.

3)İnternette yer alan tutorial videolarında dendiği gibi Procfile ve requirements.txt dosyalarımı da reponun içine ekledim ve gösterildiği gibi deploy ettim.

4)Daha sonra heroku’daki app ayarlarından tokenimi ekledim.

5)Gayet sağlıklı oldu her şey, Dyno formation kısmında “worker python main.py” kısmı da yüklenmiş gözüküyor ve açık görünüyor ancak bot hiçbir türlü sunucuda aktif olmuyor.

Acaba nerede eksik var? Teşekkürler şimdiden.

Log’lara bakmadan ne dense boş. Bir yerlerde bir hata var ve bu hata log’larda yazıyor olmalı.

Log’dan kastınız tam olarak nedir? Ve buraya nereden/nasıl yükleyebilirim?

Heroku’daki loglar. Orada çalışan uygulama sunucusunun logları olmalı. Belki arayüzden de erişilebiliyordur. Pek fazla bilgim olmadığı için daha fazla yardımcı olamıyorum ama şuraya bakabilirsiniz:

Öncelikle log kayıtlarına nasıl ulaşıldığını buldum, ilerde ihtiyaç duyacak arkadaşlar olur diye onu yazarak başlayayım dedim: Dashboard açtıktan sonra sağ üst köşede more sekmesi var. Eke de ekran alıntısı koyayım belki faydası dokunur. Orada açılır menüde appin log kayıtları bulunuyor.

Benim sorunumla ilgili cevap aldım. Ona gelirsek sorunum heroku’nun hatta doğrudan discord’un ve sanal makinelerin python’da kaynak sıkıntısı çekmesinden kaynaklı aslında. Ben botu rewrite ile kodladım ve konu hakkında bilgi sahibi olan biri bana asyn’e çevirmem gerektiğini, botun algılamadığını söyledi. Dolayısıyla bir ton iş çıkardığını da söyleyebilirim. Bu noktadan sonra çözüm yolları ya ücretli bir virtual machine’e üye olmak ya da raspberry yahut ardunio alıp bot’u devamlı olarak oradan hostlamak oluyor. 7/24 açık tutmanın başka yolu kısıtlı. Eğer ki ücretsiz virtual machinelerden faydalanmak istiyorsak da discord.py çok fakir kalıyor, js’ye geçmek gerekiyor. Yani python ile devam etmek pek doğru karar sayılmıyor sunulan ücretsiz imkanlar söz konusu olduğunda. Umarım gelecek zamanlarda bizleri de düşünürler ya da discord en azından nitro üyelerine bile olsa virtual machine açar da onları kullanırız.

async'e çevirmeniz sorunu çözer mi şimdi, anlayamadım.

1 Beğeni

evet async’e çevirirsem düzgün çalışacak