Django ile ilk adımlar, tavsiyeleriniz?

Merhaba. Bir proje fikrim var, web sitesini kendim yapmak istiyorum. Django ve html öğrenmeye başladım, css de aklımda. Web sitesinde olmasını planladıklarım şöyle: fiyat karşılaştırma, üyelik, ödeme sistemleri ve bazı yardımcı eklentiler.
Araştırmalarıma göre django gayet yeterli ve güvenli. Tasarım kısmında ise css basit ve kullanışlı. Lakin hareketli daha efektif eklentiler için javascript demişler, bunu django ile halledemem mi? Halledemezsem projeme javascript eklentilerini nasıl eklerim kabaca tarif edebilir misiniz?
Projeyi tamamlamak kadar öğrenmek de benim için önemli. Günlük 5-10 saat çalışma ve yeterli anlama kabiliyeti ile yaz sonuna kadar bu işin altından kalkmam mümkün olur mu? Güvenlik kısmında endişelerim var, sorun çıkar mı? Ve taslak önerilerinizi de alabilirim. Şu kısmında şu dili kullan, burda şu hazır eklentiyi kullan gibi…

Django kütüphanesi ile büyük çaplı projeler yapabilirsiniz. Flask kütüphanesini ise daha minimize edilmiş projelerde kullanabilirsiniz.Html, css ve javascript ile mecburen zenginleştirmeniz gerekecek. Sadece html ve css ile çok basit görünümlere sahip bir projeniz olur haliyle. Django da js kullanmanız projelerinizin daha profesyonel olmasını sağlayacaktır. Ben flask ile başladım işlemleri daha iyi kavrayabilmek için. html, css ve js de ilerletmeye başladım. Projeye dahil edilmesi çok basit. Ana html sayfana scriptleri eklemen gerekecek sadece ve diğer sayfalarda da ona göre düzenlemelerin olacak.