Django ile otomatik veri silme veya değiştirme?

Merhabalar,
django ile database de bir kullanıcı oluşturduk diyelim ve bu kullanıcı belirli bir süre (6 ay)siteye giriş yapmadı bu kullanıcıyı nasıl silerim, veya şu kadar süre uzaktasın diye mesaj gönderebilirim?
Bunu manuel değil django otomatik yapcak tam olarak soru bu?Hani twitter da şu kadar süre uzaktasın diye mesaj geliyor ya otomatik onun gibi.Celery kütüphanesini biraz arştırdım ama yine de tam olarak anlayamamakla birlikte komut istiyor sanırım.Yardımlarınız için teşekkürler,

Bir kütüphane değil de mantık olarak bir yol sunmak isterim: Kullanıcının son giriş yaptığı zamanı veritabanında bir şekilde tutun. Django’da günlük olarak bir iş çalıştırın. Bu iş her kullanıcının son giriş yaptığı zamana baksın. 6 aydan eski olanlara da e-posta göndersin, ya da kullanıcıyı silsin, ya da her ne isterseniz onu yapsın.

Bu arada sorduğunuz şey Django’da zamanlanmış işler çalıştırmak ile mi ilgili?

1 Beğeni

Merhabalar İsmail Bey,
Son satırda sorduğunuz soru sorunumu çözdü, nasıl derseniz sorunu anlamak çözmenin yarısı değil neredeyse tamamı:D Evet tam olarak zamanlanmış işler/görevler ile ilgiliydi soru, django-cron veya django-crontab modülü ile sorunu çözebileceğim, internetten zamanlanmış görevler diye aratmak yeterliymiş çözüm için, siz olmasanız böyle bir arama yapmam bayağı zamanımı alacaktı :smiley:

1 Beğeni