Django sitesini yayina almanin maliyeti ne kadar?

Merhaba.an itibarile sitem tamamlanmisdir.artik yayina almaya hazir oldugumu dusunuyorm.ama sitemi yayina almamin bana ne kadara mal olacagini bilmiyorum.en azi ne kadar en fazla ne kadara mal olur?bilen arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

Pythonanywhere den belese yayina alabilirsin.

ama sonunda .pythonanywhere oluyor o sorun.projem kucuk bir proje olsa yapardim.ama biraz buyuk ve muhtemelen bir cok yerde is gorecek bir proje

O zaman bir domain ve hosting alın.

ne kadara mal olur tahmini? 300-600 tl 1000-2000 tl hangi aralikda?

Ayrıca domain alıp pythonanywhere ile birlikte kullanabilirsiniz.

Niye bize soruyorsunuz ki? İnternette arama yaparsanız fiyatlar görürsünüz zaten.

Proje küçük değilse sanal sunucu kiralaman gerekir, yurtdışı lokasyonlu sunucular daha uygun fiyatlı. Ben Linode ve Vultr kullanıyorum yıllardır ama bir ara IntoVPS kullanmıştım ve memnun kalmıştım, Hollanda yada Almanya sunucuları iyidir lokasyon bakımından, şimdi ise Hetzner’i deniyorum uygun fiyatlı olması nedeniyle, şimdiden 2 projemi taşıdım buraya.

Aylık maliyeti 1 paket sigara parası, sigara içiyorsan ayda bir gün paket almazsın, arkadaşlarından otlanırsın :slight_smile: maliyeti karşılarsın, koskoca bir ay için sadece bir paket sigara… Sigara içmiyorsan zaten zenginsin demektir :wink:

Ama hetzner üye olurken kimlik görseli istiyor, Almanya’daki ofis onay verince üyeliğin aktif oluyor ve sunucu kiralayabiliyorsun, olmazsa Vultr ve IntoVPS denersin, ama proje büyük ve ciddi ise o halde Linode, DigitalOcean, Turhost, Markum, Netinternet vs. kullanmak gerekir…

2 Beğeni

Hosting sitelerine gir oradan paket fiyatlarına bakabilirsin. Eğer büyük bir proje değilse yaptığın yıllık hosting servisi + 1 yıllık domaini bazen 50’den aşağı şekilde bile alabiliyorsun. Hosting firmaları bazen kampanya yapıp hosting servisi yanında ücretsiz domain bile verebiliyor.

1 Beğeni