Django striptags ve safe kullanımı

Merhabalar,
post preview text için safe kullanıyorum fakat font’u büyük yazılarda büyük çıkıyor yanına striptags eklemek istiyorum fakat güvenlik garantisi yok yazıyordu yerine önerebileceğiniz bir fonksiyon varmı yada
safe etiketi ile böyle gözüküyor yanına striptags ekleyince hiç bir problem kalmıyor fakat güvenlik zafiyeti yazması beni endişelendirdi
djangoo

Yapmak istediğin şeyin django ile alakası pek yok, anladığım kadarı ile çıkan yazının font size’ı düşürmek istiyorsun bunun için ilgili yeri css ile seçip yine css ile font-size belirlemen gerek.

hayır yazının içerisinde renkli, büyük yada küçük font’lu yerler var istediğim şey

Yazının içerisinde olan metni örneğin; örnek bir parağraf
post preview de örnek bir parağraf olarak göstermek istiyorum tüm etiketlerden arınmış halde
işte bunu {{ content |safe| striptags }} ile yapabiliyorum fakat striptags kullanmak güvenlik zafiyeti yaratıyormuş

bütün html etiketlerinden arınmasını istiyorsanız {{ content }} şeklinde kullanmalısınız.

sizin kullandığınız safe dönen cevabın html formatta basılması için güvenli olduğunu düşündürür ve html etiketlerde döner, fakat siz html dönmesin istediğinizden sadece text dönsün istediğinizden hem safe’i hemde striptags’ ı kullanarak dönen html leri silsin istiyorsunuz, o zaman sizin yaptığınız hata content’in sadece text tarafını değil komple html’i alıp veri tabanına kayıt ediyor olmanız eğer content bölümüne sadece text’leri kayıt ederseniz direk {{ content }} yazarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz, zaten neden html şeklinde kayıt ediyorsunuz anlamadım, ki bu doğru ise.

youtube’dan tutorial videoları izleyerek öğrenmeye çalışıyorum html tagları olmadan veritabanına nasıl kaydedebilirim içeriği

md editor kullanmaz isem ileride sorun yaşarmıyım yada ileride entegre etmek istersem zor olur mu projenin başında mı yapmam gerekir

İstediğin zaman projene dahil edebilirsin.

Standart kütüphanedeki html paketi de işinizi görür.

https://docs.python.org/3/library/html.html

Arkadaşın yapmak istediği şey ile bunun alakası yoktur, arkadaş veriyi sadece yanlış alıyor hepsi bu.