Django ve Angular 5/6 Birlikte Kullanımı ?

Django ve Angular 5/6 birlikte kullanmaya çalışmak gereksiz mi? Yoksa Angular kullanmaya çalışarak djangonun template filter’larından yoksun kalarak gereksiz yere modaya mı uymaya çalışıyoruz? Spa ne derecede gerekli? Değerli görüşleriniz için;

Django backend tarafında yani backend developer tarafından kullanılıyor. Angular ise frontend tarafında. Frontend de angular kullanılıyorsa kodların okunaklılığı ve projenin başka bir backend frameworküne taşınması açısından angular kullanılması daha mantıklı.

@hasser cevabın için çok teşekkür ederim, acaba vuejs mi yoksa angular mı django ile kullanımı daha kolay olur?

İkisini de hiç kullanmadım ama sanıyorum @ismailarilik buna cevap verebilir.

Uygulamanızın gerekliliklerine göre MVC ya da SPA’i seçersiniz. SPA seçtiyseniz Django’nun template özelliğini değil de seçtiğiniz ön yüz çatısının template özelliğini kullanırsınız.

Angular’ı da Vue.js’i de Django ile aynı kolaylıkta kullanırsınız. Çünkü bu çatılar kullandığınız arka uç hakkında bir tahminde bulunmazlar. Eğer uygulamanız büyük ölçekli ise Angular’ı, değilse Vue.js’i seçmenizi tavsiye ederim. Angular ile TypeScript kullanırsınız, Vue.js ile JavaScript. Tabii bunların tersleri de mümkün ama genelde böyle olur.

Teşekkürler hocam tavsiyelerinizi dikkate alıyor olacağım.