Djangoda password2 alani calismiyor

merhaba.djangoda register form.yapiyordum.ama forms.py ye password2 alani eklememe ragmen password2 alani gozukmuyor.yani urli yazib registere gistdigimizde sadece password1 gozukuyor:
views.py:

def register_view(request):
    form = loginform(request.POST or None)
    if form.is_valid():
        user = form.save(commit = False)
        #username = form.cleaned_data.get('username')
        password = form.cleaned_data.get('password1')
        user.set_password(password)
        user.save()
        new_user = authenticate(username = user.username,password = password)
        login(request,new_user)
        return redirect('base')
    return render(request,'logintemp.html',{'form':form,'title':'Qeydiyyatdan Kec'})

forms.py:

class registerform(forms.ModelForm):
    username = forms.CharField(max_length=100,label='Adiniz')
    password1 = forms.CharField(max_length=20,widget=forms.PasswordInput,label='Sifreniz')
    password2 = forms.CharField(max_length=20,widget=forms.PasswordInput,label='Sifreniz(Tekrar)')

class Meta:
        model = User
        fields = [
            'username',
            'password1',
            'password2',
        ]

def clean_password2(self):
        password1 = self.cleaned_data.get('password1')
        password2 = self.cleaned_data.get('password2')
        if password1 and password2 and password1 != password2:
            raise forms.ValidationError('sifreler eyni deyil')
        return password2

template:

<link rel="stylesheet" href="https://stackpath.bootstrapcdn.com/bootstrap/4.5.0/css/bootstrap.min.css" integrity="sha384-9aIt2nRpC12Uk9gS9baDl411NQApFmC26EwAOH8WgZl5MYYxFfc+NcPb1dKGj7Sk" crossorigin="anonymous">
<script src="https://stackpath.bootstrapcdn.com/bootstrap/4.5.0/js/bootstrap.min.js" integrity="sha384-OgVRvuATP1z7JjHLkuOU7Xw704+h835Lr+6QL9UvYjZE3Ipu6Tp75j7Bh/kR0JKI" crossorigin="anonymous"></script>

<div class="container">
    <div class="row">
            <div class="col-md-7 col-md-offset-3">
                <form method="POST">
                    {% csrf_token %}
                    <div class="form-group">
                        <h1 class="formyazisi">{{ title }}</h1>
                        {{form.as_p}}
                        <button type="submit" class="btn btn-outline-success">{{ title }}</button>
                    </div>
            </form>
        </div>
    </div>
</div>

yardimci olursaniz sevinirim.

arkadaslar yardim etmiyorsunuz saatlarce ugrasmam gerekiyor cozmek icin.ama yardim etseniz 5 dakikada cozerim

Forumda kimse cevabı bildiği halde sırf siz sinirlenin diye sorunuzu cevapsız bırakmıyor. Burası ücretsiz bilgi paylaşımı yapılan bir yer. Kimse sorunuzu hemen cevaplamak zorunda değil. Lütfen buna dikkat edin. Ayrıca hızlı cevap almak istiyorsanız önce internete araştırmalı buna rağmen bir çözüm bulamadıysanız forumda sorunuzu olabildiğince açık bir şekilde belirtmelisiniz. İyi forumlar dilerim.

2 Beğeni

Herhalde once internett arasdirdim ondan sonra buraya sordum.

Ben sizin araştırma yapıp yapmadığınızı bilmediğim için genel olarak söyledim. Umarım sorununuzu bir an önce çözebilirsiniz.

1 Beğeni