Djangoda templatelere harici css dosyasi ilave ederken hata

Merhaba.Djangoda views.pyde bir html dosyasini render yaptim.css kodlari html dosyasinin icinde bulunuyordu(style etiketleri arasinda).template sorunsuz calisiyordu.Daha sonra css kodlarini harici bir dosya seklinde html dosyasinin icine aktardim.link etiketiylede bildirdim.(style etiketlerini sildim).ama bundan sonra css kodlari calismadi.tekrar css kodlarini html dosyasinda yazdim ve calisdi css kodlari.ama harici dosyada yazdigimda calismadi.bunun sebebi nedir?nasil duzeltilir?Yoksa djangoda harici css dosyasi cagrilamiyormu?illa dahilimi olucak?Yardimci olursaniz sevinirm.

css,js dosyalarını static klasörü içerisine atıp, { % load static % } şeklinde htmlda belirtseniz, css dosyalarını çağırabilirsiniz, tabii ki settings.py’de bunu belirtmeniz gerekiyor. Açıkçası yazdığınızdan da pek bir şey anlamadım ama. Kodları atsanız daha iyi olacak gibi.

Django bilmiyorum ama sorunun link etiketi ile veya django’daki kullanımı ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum. İnternetten konuyla alakalı bir anlatımı takip etmeyi deneyebilirsiniz.

Tabii ki çağırılabiliyor.