Doom Seven Yazılımcılar Hamilelik Testi Aracında Doom'u Oynatmayı Başardı

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi Doom çok büyük ve sevilen bir kitleye sahip.Bazen GameBoy’larda,bazen hesap makinesinde Doom çalıştırabiliyorlar.Geçtiğimiz günlerde ise hamilelik testi aracında bile oynatmayı başardılar.Bu nasıl mümkün olabiliyor?

Hamilelik testi aracı

-ekranında en fazla 2 çizgi gösteren ve çizgi sayısına göre sonuç gördüğümüz bir alet-

Hamilelik testi dediğin şu çizgi çıkan çubuğu diyorsun dimi? Evet öyle diyormuşsun. Haberin linki var mı? Bir de kanıt olarak video? Şahsen montaj mı değil mi ona da bakmak lazım.

link bu mu;

Evet,haberin linki o.Video ise bu : https://twitter.com/Foone/status/1302820468819288066?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1302820468819288066|twgr^share_3&ref_url=https%3A%2F%2Fdigitalreport.com.tr%2Fdoom-simdi-de-hamilelik-testi-uzerinden-oynandi-teknoloji-24759%2F

Hamilelik testi cihazı da olsa sonuçta içerisinde bir çip ve görüntü aktarma özelliği mevcut. Bunun dışında belki cihazın içerisine ufak tefek eklemeler yapılmış olabilir. İçerisinde 32mb’lık bir hafıza olsa(ki çok zor değil) böyle bir şeyi çalıştırmak bence basit. Tahminen cihazın içerisinde bir çip ve bu çip ile bağlantılı kızılötesi ya da blutut bir bağlantı aracı, hafıza kartı ve görüntü aktarma gibi şeyler var. Elinde sisteme göre de oyunu uygun hale getirirsen mümkün.

Ben şaşırmadım. Alıştık artık oha yuh bu ne vay be üf işe bak gibi şeyler söyleyemiyor hayretlik bir duygu yaşayamıyorum.

ama bak şunu söylememiz lazım;

Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günler de bu arkadaşın yaptığı bize ne kazandıracak. :smiley:

Bilmem,belki tansiyon aletiyle de biz çalıştırırız :smiley:

Bize bir şey kazandırır mı bilmem ama,hiç bir şey yapmamaktan iyidir.Ne biliyim bunu izlerken Barış Özcan 2800 (galiba) yıl çalışacak bir pil videosu atmıştı.Ben birazdan ders çalışmaya başlarım 85+ puan alsam yeter galiba.Olay bu işte.Ve yapılma amacına bakarsak,bize bir şeyler kazandırmak için yapılmamış gibi görünüyor

1 Beğeni

acaba doom nedir arkadaşlar

Ah,az önce de bunu yapmamanızı söylemiştim.Tarayıcınıza “doom nedir?” yazarsanız sonuç elde edebilirsiniz.

yazdım ve hiçbir şey çıkarmadı karşıma

Peki ya bu ne? (Sağ taraf)

doomu google çeviriye mi yazacaktım

ne yani doom şimdi bir video oyunu mu peki bu oyunu nasıl hamilelik testinde kullanmışlar

Şey,ben de tam olarak bunu sordum ve Tevhid abimiz cevapladı.

Arama çubuğuna “doom nedir?” yazacaksınız,benim gibi.Size en başta çeviri gösteriliyor.Çeviriye yazmayacaksınız.

değişik işler reis :smiley:

1 Beğeni

Patetes PC is coming

1 Beğeni