En kısa yolu bulma

bu soru için çözüm sunan bir kod var onu python diline çevirmek istiyorum nasıl yapabilirim?
kod aşağıdaki linktedir.
https://rextester.com/RTTO65547

Biraz C# bilgisi ile aynı algoritmayı rahatlıkla pythonda yazabilirsiniz. C, java gibi bir dili de daha önce kullandıysanız verdiğiniz kodu anlamak için yeterli olur.

zaten problem orda başka diiler hakkında bilgim yok :slight_smile:

1 Beğeni

Liste oluşturmak için [] yerine {}, fonksiyon oluşturmak için de void kullanıldığını bilmeniz yeter mi. Kod blokları için de girintileme yerine {} kullanılıyor

o kadarsa sıkıntı yok çözerim :slight_smile:

peki sorum şimdi bir dilden başka bir dile kod çevirmek için iki dilide bilmek mi gerekiyor illaki?

Siz sadece Python bilerek C#'ı Python’a çevirebildiniz mi?

ben çeviremedim ama Google translate gibi bir şey olsaydı az hatalarda olsa çevirirdi bende düzenleme yapardım

şimdi biraz kafa yorunca kodda ne yapmak istediğini anladım teşekkürler ben çevirmeye çalışıcam çevirdikten sonraki halini paylaşırım burdan :slight_smile:
Ama yinede bence çevirmeye yarayan birşeyler olsaydu iyi olurdu

Birebir sözdizimi çevirimi dillerin paradigmaları el verdiği sürece bir ölçüde mümkün olabilir. Ama yine de çalışmayacağı çok nokta var.

2 Beğeni

En fazla Syntax’ları uygun hale getirirsiniz.

o iş o kadar basit olsa her dil için ayrı ayrı compilera gerek kalmazdı her kodu tek bir dile çevirip onunla compile ederdik bütün sorunlarda çözülürdü

LLVM tam olarak bunu yapiyor.

Daha ozellestirilmis compiler’lara gerek kalmadigi ve butun sorunlari cozdugu noktalarina katilmiyorum.

1 Beğeni

zaten bende aynı şeyi söylüyorum