Entry alanlarına sayı girilmediği taktirde showerror penceresi açmak

Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi entrylere yalnızca sayı girilmesini istiyorum ancak bunu bir türlü kontrol edemedim except bloğuna showerror("Hata", "Lütfen sayı giriniz") denedim ancak ilk sayı girişinde ki sıkıntısız çalışıyor ama bir harf girerseniz uyarı veriyor daha sonrasında silip tekrar sayı girdiğiniz de ikinci kez tekrar uyarı verdi bunun neden olduğunu bir türlü çözemedim kodlarım aşağıdadır. bu halde herhangi bir showerror penceresine sahip değildir

from tkinter import *
from tkinter.messagebox import showerror

byte_array=[0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0]

def callback(sv):
    index = int(str(sv).replace("PY_VAR", ""))
    try:
        value = sv.get()
        print(type(value))
    except:
        return

index *= 2
    x_bytes = value.to_bytes(2, byteorder='big')
    byte_array[index+0] = x_bytes[0]
    byte_array[index + 1] = x_bytes[1]

print(byte_array)

root = Tk()

Entry_User_Paramater=[]
for i in range(0,5):
    sv = IntVar()
    sv.trace("w", lambda name, index, mode, sv=sv: callback(sv))

Entry_User_Paramater.append(Entry(root, textvariable=sv))
    Entry_User_Paramater[i].pack()

root.mainloop()

bir try except blogu acin.icinde entrynin valuesini int() metoduyla rakama cevirmeye calisin.(ve ya float() bu size bagli).eger rakama cevirmede hata verirse dolayisiyla kullanici harfde girmisse except blogu calisacak.hata mesajiniz bu except blogunun icine yazin.veya daha kolayi type() metoduyla valuenin typesini kontrol edin.tabi baska yollarida var.

kasteddiğiniz şey sanırım böyle ;

try:
      value = int(sv.get())
      print(type(value))
 except:
      showerror("Hata", "sayı girin")
      return

Eğer buysa malesef ilk harf girişinde 2 showerror penceresini peşpeşe açıyor sonra yazdığım harfi silip bir sayı girersem bir tane showerror penceresi daha oluşturup sonrasında print(byte_array) fonksiyonunu çalıştırıyor

çok teşekkür ederim çok güzel bir çözümmüş