Error during template rendering

Aşağıdaki resimde de gözüktüğü gibi serveri çalıştırmaya çalıştığımda bu tür bir hata alıyorum. Hatayı çözmeye çalıştım fakat çözülmedi yardım ederseniz sevinirim.

Sunucuyu çalıştırdığınız komut ekranında bir hata görebiliyor musunuz? Buradaki hata pek detaylı değil.

Serveri çalıştırdığımda anladığım kadarıyla bir sorun gözükmüyor.

Öncelikle python manage.py migrate komutunu çalıştırın. Sonrasında, yukarıdaki hata meydana geldiğinde bu cmd ekranını bir kontrol edin.

Dediğiniz şekilde uyguladım üstteki görseldeki hata gitti ama ilk attığım görseldeki include hatası devam ediyor.

Hatayı aldıktan cmd ekranını kontrol eder misiniz? Orada da bir hata mesajı olabilir. Mümkünse ss atın.

bu şekilde

Peki mümkünse bir de _navbar.html dosyasının içeriğini paylaşabilir misiniz? O dosyanın içerisindeki bir karakter bu soruna sebep olmuş olabilir.

image

Acaba şu “Giyim Tarzları” yazan nav-item kısmını kaldırıp tekrar deneyebilir misiniz? Eğer olmazsa bana özelden basit haliyle projeyi atabilir misiniz, test edip sorunu tespit etmek adına. Sebebini merak ettim.

ana sayfanızın yer aldığı html kodlarının
<head> </head> tag’larının arasına:
<meta charset="UTF_8">
ibaresini yapıştırın.

Merhaba, ‘_navbar.html’ dosyanız UTF8 olarak kodlanmamış olabilir. Kontrol etmek için dosyayı not defteri ile açın, dosya menüsünden farklı kaydet’e basın, açılan pencerede en altta ‘kodlama’ kısmında ‘UTF-8’ seçili değilse seçin ve kaydederek mevcut dosyanız ile değiştirin.