Exe çıktısı bir bilgisayarda sorunsuz,diğerinde fatal error veriyor

Merhaba arkadaşlar, tkinter ile hazırladığım programın çıktısını alıyorum. Çıktı aldığım bilgisayarda sorunsuz çalışıyor,ama başka bir bilgisayarda çalıştırdığım da Fatal Error hatası veriyor. O bilgisayara hiç python vs kurmadım. Bunun nedeni nedir nasıl düzeltebilirim ?

Sanırım yaptığın programda resimler ikonlar vs vardır diye düşünüyorum. şimdi şöyle yap çalışması için
innosetup diye bir program var. yazdığın python projeni kurulabilir bir programa dönüştürüyor ( tabi öncesinde kendin çevirdiğin exeyi). şimdi ilk olarak projeni sanırım belirli bir dosyanın içinde oluşturmuşsundur. projeni elelemeden aynı bulunduğu konumda dosya aç örneğin Icons diye bi klasör aç. böyle açmamızın sebebi sende olupta başka pc de açınca bu resimleri ikonları bulabilsin diye ve hatayı vermesin diye.o ikonları oluşturdumuz klasörün içine at. projenin içinden önceden yüklediğin resimlerin yollarını düzenle unutmadan. herşey tamam olduğunda exe haline getir cmd den nasıl yapıldığını biliyorsundur sanırım. getirdikten sonra innosetupu kur ve youtube ye ( Python ile yazılmış programı kurulabilen SETUP haline getirmek) adlı başlığı arat ilk videoyu izle adımları takip et ve işin sonunda o kurulum dosyasını arkadaşına at kurmasını iste virüs programını kapattır tabi ki. daha sonrasında sorunsuz bir şekilde açıldığını resimlerin ve ikonların sorunsuz gözüktüğünü görüceksin.

1 Beğeni