.exe ye dönüşmemiş yazılımını python ile nasıl dönüştürülur

Ben .exe olmayan(yani .py .ch .c gibi uzantılı) yazılımları nasıl bir python yazılımıyla .exe yapabiliriz?

.py dosyasını pythonun bir modülü ile exe ye çevirebiliyorsun diğerleri .c yi .exe ye compilerleri zaten çeviriyor sen compiler yapmak istiyorsan onu bilmiyorum py ile compiler yazmak baya zor olur herhalde

Bir çok dilin derleyicileri var zaten. Ha ne yaparsınız işte bu derleyicilerin klasörlerini tek bir klasör içinde tutarsınız. Onları komut verdiğiniz zaman kullanabilecek bir py yazılımı yaparsınız. Onun dışında herhangi bir dille derleyici yazmak çok zaman alır. Sadece python da demiyorum.

.py, .ch(?), .c uzantili dosyalar dosyadir, yazilim degil.

exe bir format. .exe ise bir dosya uzantisi. Eger dosyalarin uzantisini degistirmek istiyorsan bunu ismini degistirerek yapabilirsin.

.ch dediğim .cs olucaktı aklım karışmış kusuruma bakmayın

Merhaba,

Anladığım kadarıyla python dosyasını exe dosyasına dönüştürmek istiyorsunuz. Eğer durum böyleyse, bu konuyla alakalı başlıklar var, onları ziyaret edin lütfen.

Sıkça sorulan sorulardaki Python dosyasını exe dosyasına dönüştürmek hakkında isimli alt başlığı inceleyin lütfen.