"Exe"ye dönüştürürken hata

Merhaba. Pyton’da yazdığım bir programı exe yaptıkstan sonra şu hatayı alıyorum:

File "PyInstaller\hooks\rthooks\pyi_rth_win32comgenpy.py", line 49, in <module>
  File "c:\users\sedna\appdata\local\programs\python\python36\lib\site-packages\PyInstaller\loader\pyimod03_importers.py", line 493, in exec_module
    exec(bytecode, module.__dict__)
  File "win32com\__init__.py", line 5, in <module>
  File "c:\users\sedna\appdata\local\programs\python\python36\lib\site-packages\PyInstaller\loader\pyimod03_importers.py", line 493, in exec_module
    exec(bytecode, module.__dict__)
  File "win32api.py", line 1, in <module>
ImportError: DLL load failed: Belirtilen modül bulunamadı.
[11988] Failed to execute script pyi_rth_win32comgenpy

pyinstaller ı yüklediniz mi? ya da projenin içindeki her kütüphaneyi kurduğunuzdan emin misiniz?

Eğer yüklemediyseniz ‘pip install pyinstaller’ yazarak yükleyebilirsiniz.
sonrasında pyinstaller --onefile dosya_adı.py

Evet, pyinstaller yüklü. Exe haline gelmeden python launcher ile sorunsuz çalışıyor. Ama exe halini alınca bu hatayı verip program kendini kapatıyor.

O zaman projenin içindeki bir kütüphane yüklü değil .py dosyası halindeyken çalıştırmayı denermisiniz?

Eğer .py halindeyken de aynı hatayı alırsanız içindeki bir kütüphane yüklü değildir.

.py halinde sorunsuz çalışıyor.

sorunun kaynaklı olduğu kütüphaneyi buldum. pyautogui kütüphanesi.
Ama nasıl düzelteceğim hakkında bir bilgim yok

Kütüphanenin yüklü olduğundan emin olmak için ilk önce pip install pyautogui eğer zaten yüklü olduğu yazıyorsa aşağıdaki yazdıklarımı deneyin

Şunu deneyin;

Cmd ye
pip uninstall pyautogui

pip install pyautogui

Bu arada bazen - - onefile da hata çıkabiliyor.

Onun yerine birde aşağıdaki gibi deneyin.

pyinstaller Dosya_adı.py

–onefile olmadan

pyi_rth_win32comgenpy

gördüğüm kadarıyla bu hata veriyor. bildiğim kadarıyla python projenize bu kütüphaneyi dahil etmemişsiniz yada pyinstallerin içinde bu hatayı destekleyen bir kütüphane yok ikisinden biri

maalesef. sonuç yine aynı

kütüphanelerin hepsi dahil fakat pyautogui kütüphanesinden dolayı bu sorun oluyor

proje dosyası içinde cmd açıp pip ile yüklemeyi denedinizmi??

Kütüphaneyi mi? Evet kütüphaneleri o şekilde yüklüyorum zaten

Lütfen bilgisayarınız 64 bitse python ın 64 bit sürümünün yüklü olduğundan emin ol aynı sıkıntıyı bir ara bende yaşamıştım benimki python 32 bit sürümünü yüklemeden dolayıydı.

Evet,64 bit yüklü

resim_2020-10-20_212636

Hangi editörü kullanıyorsunuz?

Abi 3.6 i sil sonra çalıştıra %appdata% yaz geri gel local olacak oradan python 36 olur onu da sil
Sonra appdata içinde pyinstaller klasörü olcak onu da sil sonra kayıt defteri olur onu da sil sonra python u yeniden yükle

Ben de bunun gibü değil başka bi hata oluştu bunları yaptım ve düzeldi

Ya da program kaldırdan pythonı kolayca kaldırabilir.

Yok abi python un kendi silicisi arkada dosya bırakıyor az bundan çekmedim yaklaşık 1 haftadır uğraşıyordum çözdüm en sonunda