Farklı temalar eklemek

Forumdaki default teması çok açık dark teması çok kapalı. Yeni bir tema ekleme şansımız var mı?(Daha ortalarda renklerle)(@ismailarilik)

1 Beğeni

Mor-siyah karışımı bi renk olsun bence veya yeşil

Ben bu tarz beyaz sayfalar için flux programını kuruyorum. İlk başlarda zor oluyor ama alışınca bırakamazsın gözler o biçim rahat ediyor. Birde firefox pluginlerinden https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/dark-background-light-text/ eklentisini kullanıyorum. İkisinide tavsiye ederim.

Telefonda nasıl bir çözüm var?

Hocam fluxun mobil app si varmış buyurun https://play.google.com/store/apps/details?id=com.justgetflux.flux&hl=en_US

Diğer backgroundu kullanmanın yoluda var mobilde. Firefox hesabı oluşturup masa üstü ile mobile senkronize ediyorsunuz. Tüm eklentiler v.s. hepsi mobile geliyor otomatik. Hoşcakalın.

İyi fikir. Ancak temayı ben seçmem istemem. Topluluğumuzun istediği bir tema olsun.

Şöyle yapalım: Şurada Discourse topluluğunun yaptığı ücretsiz temalar var: https://meta.discourse.org/c/theme
Bunlardan bahsettiğiniz gibi olanlardan birkaç tane seçin ve bir anket ile oylama yapın. İçinde oylama yaptığınız konuyu başa tuttururum, böylece herkes bu oylamayı görebilir. Ben uğraşırdım ama maalesef pek vaktim yok bunun için.

Şu adreslerdeki temalar dışında bir fikriniz varsa buraya ekleyebilirsiniz:

Yarın anketi oluşturur 50 kişi olunca bitiririm.

Sonuncusu dışındakiler fazla karanlık değil mi? Hem gözü yormayan hem de moral bozmayan renkler olmalı diye düşünüyorum. Bu arada tema yapma imkanı da sunuyor Discourse bizlere.

O ikisi dark temasına alternatif olarak düşünmüştüm ki zaten 30 civarında tema var. Yani fazla bir alternatif yok. Ama süreyi herhangi biri yeni bir tema ekleyene kadar uzatabiliriz.

Neden bir tane seçiyoruz ki bunların üçü de eklense olmaz mı?

Olur aslında. Ancak varsayılan olarak bir tanesi ayarlanabilir. Bu arada topluluk tarafından istenen birkaç temayı ekleyebilirim. Ancak çok fazla tema ekleyemem; maalesef yer sıkıntımız var.

Varsayılan dark temasındaki sıkıntıyı buldum.
Screenshot_2019-01-23-23-50-21-1
Resimde görülen kısım temayı boğuyor. Bunlardaki yazıların rengi bir tık :slight_smile: açılsa hiçbir sıkıntı kalmayacak.