Flask Sitesini Yayına Alma Problemi

Merhabalar Flask ile geliştirdiğim web sitesini hostingimde yayına almaya çalışıyorum. Bu videoda anlatılan adımların aynısını yapıyorum. Sitem herhangi bir sorun oluşturmadan yayına çıkıyor. Ama sadece ana url deki sayfaları görüntüleyebiliyorum. Kısaca https://apps.tugberkakbulut.com/ adresine erişebilirken https://apps.tugberkakbulut.com/a/7 adresine erişemiyorum. Denemeniz için uygulamayı açık bırakıyorum. Hatanın projeyle bir bağlantısı olmadığı ve aklınızı karıştırmaması için yeni bir kod yazdım ve onda da aynı sorunla karşı karşıyayım. Kodu alt tarafa bırakıyorum. Cpanelde bazen karşıma çıkan bir hata var. Her zaman çıkmıyor. Checking whether to disconnect long-running connections for process Flask log kaydı ise tamamen temiz. Cloudflare’ın ücretsiz sll hizmetini kullanıyorum. Ana adreste https://tugberkakbulut.com/ ise bir Joomla blogu çalışıyor. Belki önemli bilgilerdir diye onları da söyleyeyim. Yardımlarınız bekliyorum.

from flask import Flask

app = Flask(__name__)

@app.route('/a/<id>', methods=['GET'])
def deneme(id):
    return str(id)

@app.route('/', methods=['GET'])
def ana_sayfa():
    return "Ana Sayfa"

if __name__ == "__main__":
    app.run(debug=True)

Uzun bir sürenin üstüne sorunu yaşayan başkaları da olursa diye bir güncelleme eklemek istedim.
Tıpatıp aynı kodları pythonanywhere.com sitesi üzerinde çalıştırdığım zaman hiçbir sorun olmadığını gördüm. Belki benim ayarlarımda sorun vardır diye orada bulunan WSGI app ayarlarının aynısını hostingimde de denedim ve yine bir sonuç alamadım. Daha mantıklı bir neden bulamadığım için belki cpanel sürümüm belki hostingin desteği ile alakalı bir sorun olduğu sonucuna vardım. Farklı nedenlerden dolayı da memnun kalmadığım Godaddy’den farklı bir hosting firmasına taşınmayı düşünüyorum. Kendi deneyimlerinize göre önerebileceğiniz firmalar nelerdir?

Merhaba, flask üzerinde hem öğreticiliğine hem de bilgisine çok güvendiğim bir hesap önermek istiyorum size, Corey Schafer, kendisini youtube üzerinden takip edebilirsiniz. Kendi flask üzerinden yaptığı websitesini linode kullanarak deploylamıştı. Bende kendi sitemi godaddy üzerinden kullanıyorum ancak gerek kaynak gerekte para açısından rezaletler. Linode’un flask ile nasıl kullanılıcağı hakkında bir sürü kaynak var ve sağlam bir hosting gibi duruyor. Bende en kısa zamanda geçeceğim çünkü yukarıda belirttiğiniz aynı error ü alıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Merhabalar, bu yazıyı yazdıktan sonra uzun bir süre geçti. Daha geniş bir projede çalışmaya başladığım için Django da öğreniyorum şu anda. Godaddy tarafında Django da çalışmıyor. Çözüm olarak yanlış hatırlamıyorsam FastCgi denen bir aracı kullanılabiliyor. Kendim test etme fırsatı bulamadım. Seneye DijitalOcean a geçmeyi planlıyorum, Django yu resmi olarak destekliyorlar.