Flask ve açıköğretim ile ilgili

Merhaba. Ben bu sene üniversiteye başlıyorum. Gaziantep’te hasan kalyoncu diye bir üniversiteye bilgisayar mühendisliği bölümüne kayıt oldum ve bu sene hazırlık okuyacağım. Açık öğretimden de 2 yıllık web tasarım ve kodlamaya kayıt oldum. DGS ile hacettepeye geçmeyi hedefliyorum. Bunun için ortalamamında yüksek olması lazımmış.

Açık öğretimde web kodlarken backend kısmında asp.net ve php öğretildiği söylenmişti. Ancak ben bir kaç senedir java,c# gibi dillerle uğraştım ve pythonda gelişiyorum. HTML ve CSS temelimde var. Tasarımı öğrenmem uzun sürmez fakat backend kısmında flask da gelişmek istiyorum. Ama okul için php yide iyi öğrenmem gerekiyor çünkü ortalamamı olabildiğince yüksek tutmayı hedefliyorum.
Kısaca sormak istediğim; flask ile ilerlemek, zaten php öğreneceğimi göz önüne alırsak, php de ilerlemekten dahamı kötü olur ? Php bildiğim kadarıyla web için daha iyi. Hatta direk php yi dil, flaskı ise php nin laravel framework ü gibi bir framework olarak biliyorum. Ama ilerde yapay zeka alanında da gelişmek istiyorum ve yapacağım web siteleri yapay zeka ile entegre olsun istiyorum. Aslında daha çok bunun için flask istiyorum. Bu gibi yollardan geçmiş tecrübeli abilerim bana yol gösterebilir mi lütfen. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.