Flask Ve Django Bilmek web tasarım için ne düzeyde yeterlidir?

eğitim setimde flask öğrenmeye başladım. Daha sonra Django ile devam edecek. Web Tasarım için html css java script kesin lazım mı yoksa flask django da bunların yerini tutar mı ?
PHP’nin bunlar arasındaki yeri nedir ?
Ya da orta düzeyde bir web tasarımı için hangilerini bilmek yeterlidir ?
Cevaplarsanız sevinirim.

Flask ve Django back end frameworkleridir. Web tasarim yaptiginiz kisim ise front end’dir. Flask ve Django’yu front end’de kullanamazsiniz. Web sayfasi tasarlamak istiyorsaniz en azindan HTML ve CSS ogrenmelisiniz. Javascript sart degil ama gunumuzde, gerekli.

1 Beğeni

Teşekkür ederim bu gayet yeterli bir cevap oldu.
Son olarak PHP ne kadar gereklidir bunu merak ediyorum.
İnternetten araştırma yapıyorum fakat nereye tıklasam uzattıkça uzatıyor konuyu.

10 yil once sorsaydiniz her kes web icin olmazsa olmaz derdi.ama gunumuzde php pekde ragbet gormuyor.her kes php-nin oldugunu soyluyor.her ne kadar olu bir dil olmasada yakinda olecegi kesin.php-ye zaman ayirmaktansa node.js-e veya djangoya zaman ayirmaniz daha mantikli bana gore.tabi Turkiyede en yaygin backend teknolojisi php bildigim kadariyla ama yakin gelecekte php yerini node.js-e birakacagini dusunuyorum.tabi tek backend teknolojileri bunlar degil ama bence django ve node.js gunumuzde backend icin zaman ayirilmayi hak eden teknolojilerden.

2 Beğeni

Evet benzer bir yorumu başka bir forumda da görmüştüm. Web için ne yapacağıma rahat bir şekilde karar verebilirim artık.
Teşekkür ederim değerli cevabınız için