Forum - E Posta Gönderme Sorunları

Merhaba, forumu kullanırken fark ettiğim 2 şey var. Birisi e-posta ile bildirim almada sorun yaşıyorum. İkincisi kayıt oluştururken e–posta hesabına doğrulama çok geç geliyor.

Forumdaki bildirimleri e-posta ile almak istediğimi işaretlemiştim. Fakat bu e-posta sistemi en az 24 saat sonra çalışıyor. Örneğin dün saat 8 de bana mesaj atmış bir arkadaşın bildirimi bugün geldi e posta adresime.

Aynı şekilde kayıt olurken de çok uzun süre bekletiyor onay mail’in gelmesi. bu bir sorun mu yoksa sistem mi böyle çalışıyor bilmiyorum. yine de belirtmek istedim. Belki bir sorundur ve çözülmesi gerekir.

@ismailarilik

Yeni bir üye foruma kayıt olacağı zaman çok bekliyor. :frowning: bence bu bir sorun!

3 Beğeni

Maalesef 2 gündür kayıt olmak için uğraşıyoruz :frowning:

biliyorum. Arkadaşlar var gelmek isteyen 2 gündür bekliyorlar anca giriş yaptılar.

Ara sıra böyle şikayetler alıyorum. Ancak deneme yaptığımda bir sorun göremiyorum. Bu sebeple sorunun neyden kaynaklı olduğunu anlayamıyorum. Tahminime göre sorun kullandığımız e-posta gönderme servisinden kaynaklı. Maalesef bu servislerin ücretsizleri sınırlı sayıda ve bulabildiğim en iyi servise geçiş yapmıştım yakın zamanda. Ücretli bir servise geçmek için kaynağımız yok. Yani açıkçası elimden bir şey gelmiyor. Sizin aklınızda bir şey var mı?

1 Beğeni

Aynı anda birden fazla servis kullanamaz mıyız?

Ücretli olan servislerin fiyatını öğrenebilir miyim? Sponsor olmak isterim bu konuda.

Şuradan bilgi edinebilirsiniz: https://github.com/discourse/discourse/blob/master/docs/INSTALL-email.md

fazlasıyla tuzluymuş, beni aşar.

Kendimiz böyle bir sistem kodlayamaz mıyız?

Kodlamak mesele değil, açık kaynak bulunabilir. Mesele yönetmek.

Çok üyeli bir sitem var aynı sorunu yaşamıştım. Mecburen bildirimlerin bir kısmını mailden ayrı yapmıştım. Önemli olanlar kalabilir sadece. Zaten forumda bildirim sistemi mevcut her şeyi mail atmak yerine sadece üyelik, şifre sıfırlama gibi şeyler kalabilir. Kullanıcı mesajı da belki

bence email direk olmasın hiç hoş değil