Foruma "İşletim Sistemleri" kategorisinin eklenmesi

Forumda artık kurulum sorunları, kurulum sonrası hatalar ve işletim sistemleriyle alakalı konular artmaya başladı. Disiplin açısından bu konu için yeni kategori açılabilir. Alt kategorilerde ise Ubuntu, linux mint, windows gibi ögeler bulunabilir.

3 Beğeni

Evet bende katiliyorum

Kişisel görüşüm, işletim sistemi kurulumu esnasında veya sonrasında alınan hatalar ile alakalı yeni bir kategoriye ihtiyaç yok. Kurulumla alakalı sorular soran arkadaşlar olursa da, onları işletim sistemiyle alakalı forumlara yönlendirmeyi daha uygun buluyorum.

Hemen hemen her işletim sisteminin hizmet verdiği bir forum var zaten.

Windows için

Macintosh için

Ubuntu için

Debian için

Mint için

Yine de bu konuda yoğun bir talep olursa ve @ismailarilik da uygun görürse, işletim sistemleriyle alakalı kategoriler oluşturulabilir.

1 Beğeni

Forumumuz yazılım üzerine yoğunlaştığı ve işletim sistemlerinin kurulumu ve bakımı ile ilgili konular bu kapsamın dışında olduğu için böyle bir kategoriye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.

4 Beğeni

Aslında yazılım konuları da işletim sistemleriyle alakalıdır. Örneğin python’da bir modül kurulurken konu işletim sistemlerine gider, geliştirme ortamları tartışılırken işletim sistemlerine gider. Yani yazılım ve işletim sistemleri birbirinden uzak konular değil.

1 Beğeni