Frp oyunu denemesi

nesne tabanlı programlama da kendi çapımda tecrübe kazanmak için frp oyununa başladım.Yavaş
yavaş geliştirdim.Oyun.py üzerinden oyuncu_revize.py çağrılıyor.Oyunda daha olay sınıfları yapılacak ve olaylara bağlı köy,yaratıklarla ile değerler atancak.Farkettiğim ama bir türlü düzeltemediğim bir mantık hatası var.Saldırı tipi seçerken tanımlanan saldırı tipi girişlerinden başka bir string girildiğinde secim’e gideceğine tekrar saldırıyor.
Oyunda bütün değerler self.oyuncu_pw = 0 self.oyuncu_mg = 0 self.oyuncu_cn = 0 bağlı olarak bütün metot ve nitelikler değişiyor.
Geliştirilcekler:
1-)tkinter kullanıp konsoldan kurtulup tkinter tecrübe kazanmak
2-)olay sınıfları,yaratık sınıfları yazıp senaryo yazmak
3-)farkedemediğim bugları düzeltmek veya daha derli toplu kod yazmak.
seviyem başlangıç olsa da umarım faydalı olabilmişimdir.
4-)mana,stamina,can kuyusu.damage arttırma olay sınıflarında kullanılabilir.
5-)exp kazanma ve level atlama prosüdürleri daha yapmadım.

Cunku saldiri turune bakmadan once vurdu mu diye kontrol ediyorsun: basicfrp/oyuncu_revize.py at master · bahadirmurat/basicfrp · GitHub

1 Beğeni

Gelistirme noktalarindan biri (ve ben baslara koyardim) alt alta yazili seri if/elif’leri tablo+donguye cevirmek olabilir:

if   x < 10: a()
elif x < 20: b()
elif x < 30: c()

yerine

foos = [
    { 'val': 10, 'func': a },
    { 'val': 20, 'func': b },
    { 'val': 30, 'func': c },
]
for foo in foos:
    if x < foo['val']: foo['func']()

gibi.

1 Beğeni

vurdumu metodunun sonuna self.secim() ekledim ve sorun çözüldü.Teşekkür ederim :slight_smile:
Bahsettiğin geliştirme önerini de deneyeceğim.:+1:

Bende Python ile bir oyun yazıyorum fakat mobil istersen beraber oyun yazabiliriz benimde çok merakım var bilgim de iyi derecede.

Öncelikle geç cevap verdiğim için kusura kalma.Son zamanlarda pythonla ilgilenemedim.İşyerinde yoğunluk vardı.Pythonla ilgili olarak genel bir başlangıç yaptım.Database,arayüz vs… konulara yeni giriş yapıcam.Şimdi mobil’de yazmak için hangi modüller gerekli gibi bilmediğim çok şey var.Amatör bazda olucaksa bir projeye katılmak hoşuma gider.

Python 3.5 sürümünde kivy bilmeniz yeterli. Eskiden Nokia 3310 da bulunan space impact adlı oyunun renkli halini yapmayı düşünüyorum.

Kivy’yi araştırdım.Güzel platformlar arası bir arayüz ama önce benim kivy’i öğrenmem lazım.

Kivy de ne kadar iyisiniz? :slight_smile:

Üzerinde yoğunlaştığımda her şeyi yapabilecek kadar iyiyim.

Şuana kadar kivy de yaptığınız yada uğraştığınız bir şey var mı?

Şuan uğraştığım bir proje var rival regions adlı oyunun klonunu yapıyorum kendi çapımda