Gelecekte yazılması beklenen veya istenen belgeler

• os modülü daha fazla detay
  • Ellipsis
  • Tkinter
  • Opencv
  • Numpy
  • Matplotlib
  • Devam eden Django çalışması :white_check_mark:
  • Flask
  • Pyqt
  • Makine Öğrenmesi
  • itertools modülü
  • Pycharm’da modül kurulumu
  • logging modülü
  • Wxpython
  • Asenkron programlama(@trdjango)
  • tokenize modülü
  • pyglet
  • panda3d
  • pytmx
  • django channels
  • unit test
  • pickle modülü

Anlatılması gereken konu başlıkları için, internette bolca türkçe kaynak var aslında, özellikle makina öğrenmesi isteyenler youtube da makina öğrenmesi diye bir kanal var, ayrıntılarıyla işleniyor, keras pytorch falan.harika bir anlatımla.Mert mekatronik kanalında opencv gayet güzel işlenmiş, flask yazılım bilimi kanalındaydı.Asenkron konusunda queue yerine celery kullanılabilir olduğundan ve celery de türkçe anlatımla internette mevcut olduğundan kaynak link verilerek belgelere eklenebilir aslında.Asenkron ile ilgili olarak da aiorun modülünü anlatmak yerinde olur aslında, örnek üzerinde ondan da bahsederim forumda Türkçe kaynak yok sanırım, bulamadım.
Ek olarak django-channels ile ilgili de anlatım yaparım forumda.

Django-channels benim de kafamdaydı fakat Django çevirisi bitmeden uğraşmayayım demiştim.

Flask ile ilgili türkçe kaynak olsa harika olurdu. Güzel bir framework.

@hasser hocam böyle dedin artık django-channels anlatımını da senden bekleriz, kaçış yok :sunny:
@ozan.py internet günümüzde çok pahalı ama imkanın varsa youtube da video izlemek için yazılım bilimi kanalıydı sanırım youtube da orda Flask’ı Mustafa Murat Coşkun Hoca güzel bir şekilde anlatmıştı diye hatırlıyorum.