Geliştirmekte Olduğum Program İçin Test Edecek Ekip Arkadaşı Arıyorum

Merhaba,

Tkinter GUI modülü ile pencere tasarımı yapılan, içerisinde yapılan işlemleri sqlite3 modülü ile bir veri tabanı tablosunda saklayıp işleyen, dahili fonksiyonlarına atanan butonlar için görsel logoları Pillow modülü ile oluşturan, yapılan tüm kayıtları Tkinter/Treeview modülü ile tablo halinde detaylıca sıralayan, bireysel olarak banka, nakit, kredi kartı ve borç-alacak takibinizi yapabileceğim bir program tasarladım.

Programı yaklaşık 10 gündür kullanıyorum ve %60 oranında ihtiyaçlarımı karşılıyor. Fakat farklı kullanıcılar ile kullanılmadığı sürece hataları tespit etmek epey zor. Bu yüzden programı denemek, test etmek ve kullanmak için yardım edecek kişileri arıyorum. Tamamen kendi istedikleri şekilde, kendi belirledikleri zaman ve kurallar ile programı kullanıp iletişim halinde olarak geri dönüş ile geliştirme sürecine katkıda bulunmalarını istiyorum.

İlgilenen arkadaşlar varsa eğer yorumlarda ya da direkt mesajdan benimle iletişime geçebilirler.

Program ile şuan yapılabilenler;

1. BANKA ve KASA HESABI İŞLEMLERİ
    1.1. BANKA ve KASA HESAPLARINA KAYIT EKLEME
    1.2. BANKA ve KASA HESAPLARI ARASI VİRMAN
    1.3. BANKA ve KASA HESAP HAREKETLERINI GÖRME
    1.4. KAYIT MENÜSÜNDE CARİ KART, İŞLEM TÜRÜ OLUŞTURMA ve GÜNCELLEME
    1.5. ÇOKLU KONTROL SORGUSU İLE VERİ KAYDETME
    1.6. GİRDİ ALANLARINI TEMİZLEME
    1.7. ÇIKIŞ YAPMA

2. KREDİ KARTI İŞLEMLERİ
    2.1. KREDİ KARTI HESAPLARINA KAYIT EKLEME
    2.2. KREDİ KARTI HESAPLARI LİMİT BELİRLEME
    2.3. KREDİ KARTI HESAP HAREKETLERINI GÖRME
    2.4. KAYIT MENÜSÜNDE CARİ KART, İŞLEM TÜRÜ OLUŞTURMA ve GÜNCELLEME
    2.5. ÇOKLU KONTROL SORGUSU İLE VERİ KAYDETME
    2.6. GİRDİ ALANLARINI TEMİZLEME
    2.7. ÇIKIŞ YAPMA

3. CARİ KART İŞLEMLERİ
    3.1 YENİ CARİ KART EKLEME
    3.2 KAYITLI CARİ KARTLARI GÖRÜNTÜLEME
    3.3 ÇOKLU KONTROL SORGUSU İLE CARİ KART KAYDETME

4. DETAY İŞLEMLERİ
    4.1 YENİ DETAY İŞLEMLERİ EKLEME
    4.2 KAYITLI DETAY İŞLEMLERİ GÖRÜNTÜLEME
    4.3 ÇOKLU KONTROL SORGUSU İLE DETAY İŞLEM KAYDETME

5. HESAP BAKİYELERİ İŞLEMLERİ
    5.1 BANKA HESAP HAREKETLERİ GÖRÜNTÜLEME

Bir sonraki güncelleme ile programda yapılabilecek işlemler;

1. BORÇ - ALACAK KAYIT ve TAKİP SİSTEMİ
  2. TREEVIEW ÜZERİNDEN KAYIT SİLME VE DÜZELTME
  3. CARİ KARTLARI STATÜYE GÖRE SIRALAMA (TÜZEL, BİREYSEL, MÜŞTERİ, BORÇ)
  4. HESAPLAR ARASI VİRMAN İŞLEMLERİ İÇİN EN DOĞRU ŞEKİLDE ÇALIŞMA DÜZENLEMESİ
  5. TEK EKRANDA TÜM MEVDUAT BAKİYELERİNİ GÖRÜNTÜLEME
  6. TEK EKRANDA BORÇ - ALACAK BAKİYELERİNİ GÖRÜNTÜLEME
  7. KREDİ KARTI BAKİYE GÜNCELLEME

İlerleyen zamanlarda yapılacak olan güncellemeler (geliştirme süreci zorlayan tasarımlar mevcut);

1. DİNAMİK VERİ TABANI TASARIMI
  2. KULLANICI GİRİŞ PANEL TASARIMI
  3. ÖDEME HATIRLATICILARI
  4. AYLIK HARCAMA TAKİBİ
  5. DETAYLI İŞLEM KALEMLERİNE VE CARİ HESAPLARINA GÖRE İŞLEM TAKİBİ
  6. KREDİ ÖDEME-TAKİP SİSTEMİ
  7. DÖVİZ TAKİP SİSTEMİ
  8. YATIRIM HESAPLARI TAKİP SİSTEMİ
  9. EXCEL ve PDF İLE RAPORLAMA SİSTEMİ
  10. YEDEK ALMA

Programdan bir görüntü;

1 Beğeni

ilgimi çekti ben kullanmak isterim bir eksiklik ile karşılaşırsam geri dönüş sağlarım.

1 Beğeni

Direkt mesajdan mail adresini gönderir misin? Google Cloud üzerinden İndirilebilir bağlantı paylaşacağım.

özelden atayım mailimi konuya atmışım.

1 Beğeni

antivirüsten izinlerini de verdim ama açılmıyor.

:thinking: :thinking: :thinking:

ilk çalıştırma da bu hata alındı dimi?

evet hata verdi. ben py dosyaları bekliyordum exe yapmışsın. başka geri dönüş oldu mu ?

Şimdi .exe halinde denedim oluşturdu veri tabanı dosyasını. Çözelim bu hatayı.

Var olan veritabanı dosyasını silip tekrardan çalıştırır mısın?

database yi sildim çalıştı

1 Beğeni

yapı kredi bankasından iş bankasına 2 havale gönderdim, ama iş bankası kayıtlarında o havaleler gözükmedi.

çok fazla toplevel ve messagebox kullanımı olmuş. sanki program açıldığında gösterilen butonlara tıkladığında ona bağlı işlemler aynı butonların altında olsa daha estetik olurdu. menuframe, mainframe gibi. menuframe sabit, mainframe işleme göre gösterilip başka işlem çağırıldığında destroy olup yeni işlemin framesi aktif olsa topleveller ilede işlerin azalırdı. bankaları comboboxta bir liste gösterilse, banka ekle kısmıda önlenir, toplasan 10 kadar banka vardır. biraz muhasebe kayıt işlemlerini andırıyor borç/alacak işlemleri. işlem detaylarındaki açıklama kısmı genişletilmeli, borç alacak bakiye kısımlarındaki rakamlar sağa yanaşmalı, bakalım deneyeceğiz.

1 Beğeni

Bu tamamen koşul hatası. Program vergi usul kanunlarına uygun olarak tasarlanmaya çalıştığı için banka transferlerinde kullanılan isim her ne kadar havale bile olsa aslında yönetmelikte Virman olarak isimlendiriliyor. Detay işlemler için varsayılan olarak VİRMAN seçeneğini detay işlemler listesine ekleyelim.

Buna benzer bir yapıda olsun diye aslında banka ve kredi kart işlemleri bölümüne cari kart ve detay işlem ekleme kısmı mevcuttu. Fakat banka ekleme ve kredi kartı ekleme işlemlerini de banka işlemleri altına alabiliriz doğru güzel olur. Diğer muhtelif eklemeleri de tek başlık altında toplayabiliriz.

Frame kullanarak farklı bir versiyon tasarlamıştım lakin pek keyif vermedi ama buna uygun bir versiyon yapıp karşılaştıracağım.

Evet ama şunu da düşündüm örneği aynı bankada birden fazla hesabın olabilir ve bunları da takip edip görmek isteyebilirsin. Bu yüzden banka ekleme kısmını da uyguladım. Ama şu yapılabilir. Dediğin gibi varsayılan olarak bankalar kurulu gelir. Kullanıcı isterse o ana hesaplara isim verebilir. İhtiyacı varsa “alt hesap” kurabilir şekilde dizayn edelim. Bunu da listeye aldım.

Treeview yeni yeni kullanmaya başladım. Onun üzerine biraz çalışıp geliştireceğim. Buna uygun bir tasarım da yapalım.

Bu da güzel olur bir de tablolara para birimi ekleyeceğim. Yani TRY USD EUR RUB CHF vb gibi para birimlerine ayrı ayrı kontrol sağlanabilir.