GitHub'a Kod Yükleme

Arkadaşlar merhaba ,

Bir süredir Python çalışıyorum ve çalışmamdan sonra kendim problemler üretip bu problemlere çözüm niteliğinde kodlar yazıyorum fakat bu kodları GitHub’a yüklemeye biraz çekiniyorum açıkçası . Sebebi de çok etkili yani nitelikli kodlar olmaması sizce gene de yüklemeli miyim , yani GitHub’ı daha çok nasıl kullanmalıyım . Fikrinize ihtiyacım var şimdiden herkese teşekkür ederim.

GitHub’a konulan kodlara kendiliginden bir sey olmuyor. Yani biri gelip not vermiyor, biri alip sirketinde kullanmaya baslamiyor. Birinin kendiliginden gelip okumasi bile dusuk ihtimal. Yani etkili, nitelikli veya baska herhangi bir sifata sahip olmalarina gerek yok. Kisacasi nasil kullanman gerektigi sana kalmis.

Bununla beraber, oraya koyacagin kodu onemsemen iyi: seni daha iyi bir yazilim yazari yapar. Baskalarinin gelip inceleyecegini, seni bunlarin uzerinden degerlendirecegini dusunmen oraya koyacagin kodun kalitesini, sunulabilmesini, vs. artirmana yarar ki bu cok faydali bir sey olur.

Ben sahsen kisisel projelerimde de, profosyonel projelerimde de; kimsenin gormeyecegi islerde de, alakasiz insanlari bile koda bakmaya zorlayacagim islerde de tek bir kod/commit standardi yakaladim ve koydugum (hatta koymadigim da) her iste bu standardi yakalamaya gayret ediyorum. Ucundan herhangi birinin isine yarayabilecegini dusundugum seyleri bile koyuyorum. Profosyonel olarak yaptigim islerin ufak bir kismini gosterse de, ne kadar cesitli seyleri ne kadar kaliteli bir sekilde yapabilecegimi gosteriyor. CV isteyen insanlara olmadigini soylemeden once GitHub hesabimi inceleyip incelemediklerini soruyorum.

6 Beğeni

Çok teşekkürler fikriniz için . Bu dediklerinizi dikkate alacağım .