Github'da repoya üye ekleme

MERHABA bir proje için githup ta repo oluşturup diğer grup üylerimi de bu repoya eklemem gerekiyor repoyu oluşturdum fakat arkadaşlarımı ekleyemiyorum .Bilen birileri varsa yardımcı olurmusunuz?

Repo sayfasi > Settings > Manage Access > Enter password > Invite a collaborator

Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. :grinning:

1 Beğeni

peki acaba burada hazırladığım markdown dosyasının linkini görmesi için başka birine nasıl göndereceğim yani dosyamın linkini nasıl elde edebilirim

GitHub reponuza bir tane README.md dosyası yükleyeceksiniz. Bunu yapmak için, GitHub sayfasını da kullanabilirsiniz, komut satırını da kullanabilirsiniz. Komut satırını kullanacaksanız, Git’in CLI uygulamasının bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor.

Git’i indirmek için https://git-scm.com/download/win adresini ziyaret edin.

Eğer bir repoyu oluşturmuş ama repoya henüz dosya yüklemediyseniz, repoyu oluştururken GitHub’ın size önerdiği komutları komut satırına yazmanız gerekiyor. Tabi bu komutları çalıştırabilmek için bilgisayarınızda Git’in kurulu olması gerekiyor.

Reponuza README.md dosyasını yükledikten sonra, dosyanız repoya ait dosyaların listelendiği bir pencerede tutulur. Bu penceredeki dosyalar ve klasörler link halinde gösterilirler. README.md dosyasının linkini kopyalayarak başkalarına gönderebilirsiniz.