Hangi bardak daha güzel?

Arkadaşlar merhaba,

Kendimi yazılımda biraz motive etme adına yazılım bardağı alacağım. Sizce hangisi? Bardaktaki isim yerine nickname’mi yazacağım.

Kolay Yetişmiyor Karikatür Kupa Bardak (ciceksepeti.com)

Yazılımcılara Kişiye Özel Kod Tasarımlı Kupa (ciceksepeti.com)

Benim tercihim bu olurdu.

1 Beğeni

Ilki agirlikli olarak web teknolojilerini refere ediyor. Bunlarin disinda iki adet programlama dili var (C#, C++), dort adet de ne oldugunu bilmedigim/emin olmadigim sey var:

</>   (buraya kod koyarken kullanmamiz gereken buton aslinda)
SOL   (solidity degildir herhalde)
h()   (CSS'te filan built-in fonksiyon mu?)
+(?=) (regexe benzetilmeye calisilmis gibi geldi)

Ikincisi while'in ne oldugunu bilmiyor veya kendini Ingilizce okunabilirlige kaptirmis (“repeat”). Indentasyonu yok. Kalbe nergis vermektense nergis'e kalp vermis, askta hislerine yeterince onem vermiyor veya olaya fazla sekilci yaklasiyor olabilir. Bi de yemekten hemen sonra yatmayin, kilo yapar.

10 Beğeni

Peki hangisini önerirsiniz?

Hani her yerde görüyorum, duyuyorum da burada hiç beklemedim. Çok güldüm

3 Beğeni

Bu bardak için, Nergis arkadaşımızı bir fonksiyon olarak kullanmak suretiyle, cinsiyetçi bir bardak olduğunu bile söyleyebiliriz. Kadınlar fonksiyon değildir…

https://www.baskimo.com/kupa-bardak/designs/ Bu sitede kendimize özel baskılı ürünler oluşturabiliyorduk, ben hiç kullanmadım ve verdikleri hizmet nasıldır bilemem ama yazılımcı temalı “özel” bir bardak istiyorsam bunun kendi tasarımım olan bir bardak olması fikri de fena değil bence.

2 Beğeni

Bende yapmiyo ya. Bende bı garabet var sanırım.

Bu arada alsaydım Matrix desenli bir bardak olsaydı, onu alırdım (paralel evrende xd)

SQL sanırım o. </> de web html programlama simgesi.

Birilerine yapiyor olmali ki oyle diyorlar :slight_smile:

Turkiye’ye 50$ shipping istemedikleri zamanda ThinkGeek’ten /dev/mug almistim:

2726359613_a72323665b

(resim benim degil)

Kendisi ayni zamanda dev bir mug oldugu icin ismi iki is yapiyor.

1 Beğeni

Tam çorba içmelik kâse olmuş bu. “Kulplu” kâse.

2 Beğeni