Hata ne anlama geliyor?

No module named selenium hatasını IDLE de alıyorum. Klasik ekşi sözlük başlık verilerini almak için bir kod yazdm;
from selenium import webdriver

import time

browser = webdriver.Fİrefox()

url = “mustafa kemal atatürk - ekşi sözlük

browser.get(url)

time.sleep(2)

browser.close()

nedir bu uyarının manası. İşin kötü tarafı selenium kurulumunu da yaptım her şey okey. udemy den bakarak yaptım aynısını.

Selenium kütüphanesini kurmuş olmanıza rağmen mi alıyorsunuz bu hatayı?

pip install selenium

Komut dizisi ile daha önce kurdunuz mu?

2 Beğeni

evet. Hem pythonda hemde selenium internetten browserini indirdim ona rağmen alıyorum. bir türlü ne pycharm ne de idle da işlem yapamıyorum. komut dizisi ile de kurdum. hata yapmış olma ihtimalim az ama denetim masasından sistem e girip gelişmiş sistem ayarlarına basınca, bir arayüz çıkıyor. orda da altta ortam değişkenleri ne tıklayınca şu görüntü çıkıyor. orda kursdan aldığım kodu path eklentisinin sonuna yazdım ;C diye başlayan. ama udemy kursunda farklı bir path satırı çıkıyordu. eğer hata yaptıysam orda hata yapmışımdır. ekran burda:

How to Install Selenium on PyCharm? – Finxter

Şuradaki yönergeleri dener misiniz?

Editörü kurmanız kütüphenelerin kurulması anlamına gelmiyor.

Programları kurarken herkes için yada sadece ben şeklindeki seçimler ortak kütüphane kullanamamanıza sebep olabilir.

Bu durumda pycharm üzerinde yukarıdaki gibi kurmayı deneyip sonucu söylerseniz diğer alternatiflere bakabiliriz.