Her Platforma Çıkarılabilecek Python Uygulaması

Merhabalar,

Açtığım konuda konsollar hariç tüm platformalara ne kullanarak uygulama çıkarabileceğimizi sormuştum.Şimdi,Dart ve Flutter öğrenmeden önce şunu sormak istiyorum:

Python ile geliştireceğimiz bir modül tüm platformlarda ne kadar başarı sağlar?

Burada Python’un eksiklerinden biri olan “derlenme” sorununu görüyoruz.Ancak Instagram bile Python ile kodlandı.Sizce,yeni bir dil öğrenmek yerine,yeni bir modül yazsak?

Neden illa Python kullanmak istiyorsunuz?

Python’u bildiğim için.Yeni bir dil öğrenmek ve her platforma çıkacak bir ürün çıkarmak çok uzun sürer

Python biliyorsunuz diye her yerde kullanamazsiniz. O zaman sizin için bir platforma modül geliştirmek de zaman alır. Ayrıca yeni dil öğrenmeyip python modülü gelistirilmesini beklemek de zaman alır.

Her şey yerli yerinde güzel. Yeni dil öğrenmek, dil bilen birisi icin zor degil.

2 Beğeni

O zaman Flutter’e başlıyorum…

1 Beğeni

derlenme demenizi anlamadım bağımlılığı yorumlayıcısı onu da pyinstaller gibi araçlar yardımıyla projenin kendisi ile beraber birleştirebiliyoruz
derlemek bağımlılıklardan kurtarmıyor

olabilir yazabilirsin ama yapıcağın uygulamadan önce birde bunun için uğraşman gerekir

Derlenmesine gerek yok, CPython’u ve standart kütüphaneyi başka platformlara port ederseniz çoğu problem ortadan kalkar.

Modüle bağlı.