HightWeb

Merhaba ben CodeWork’den Fırat Tuna Arslan;

Bu gönderide sizlere benim yapmış olduğum çoklu arama (browser) platformunu tanıtacağım.
Ürünün adı HightWeb.
HightWeb size birden çok platformda arama yapma desteği sunuyor, bunun yanında içinde kendi internet tarayıcısı da var.

Örnek Olarak bir görsel verirsek:

Site ile ilgili bilgiler:

· Site FreeNom desteği sayesinde kurulmuştur.
· Site tek bir kişi tarafından yaklaşık 5 günde yapılmıştır.

Verebileceğim bilgiler çok olmasada bu kadar dı.

Bu sitede:
Desteklenen platformlarda istediğiniz gibi arama yapabilir ve HightWeb bölümünde sitenin kendi browser’ında arama yapabilirsiniz.

İnşallah beğenmişsinizdir. Görüşlerinizi yorumlarda belirtin. Teşekkürler.

Kaynak koduna erişme imkanımız varmıdır hocam ?

1 Beğeni

Maalesef, şu an kodlar benim elimde değil ama erişebilirsem sizi bilgilendirebilirim. Elimdeki bilgisayar format yedi kodlarda silindi şu an sadece cpanel’e yüklü.

1 Beğeni

Anladım hocam.

Öneri olarak direkt arama motorlarının sonuçlarına yönlendirmek yerine bunu kendi siteniz üzerinde gösterirseniz kullanıcı arama motorunuzu kullanmak isteyecektir.

Ayrıca arama kısmını biraz daha basitleştirirseniz daha göze hoş görünür.

Mesala bu proje size fikir verebilir.

1 Beğeni

Teşekkürler önerilerinizi dikkate alacağım.

1 Beğeni

Peki neden bu uygulamayı kullanmalıyız ? Bu uygulamanın ne gibi avantajları var ?

1 Beğeni

Popüler platformlara tek bir platform üzerinden ulasabiliyorsun bu yetmezmi?

Bence sadece bu yetmez. Çünkü o zaman bu uygulamayı kullanmak demek, bu uygulamadaki sitelere girmek arama yapmak için önce bu uygulamaya girmek demek bu da zaman kaybı olur. Ama yine de bazı durumlarda işe yarayabilir. Ama bence biraz daha geliştirebilir. Mesela internetteki bilinen arama motorlarını, ve işte diğer siteleri bir özelliğine göre ayırabilirsin öyle daha düzenli olur.

1 Beğeni

Teşekkürler önerilerinizi dikkate alacağim.

Bir de sunucu olarak ne kullanıyorsunuz ?

1 Beğeni

FreeNom ve IninfinityFree

Elinize sağlık. Bir denedim ve hoşuma gitti ama tasarım ile ilgili ufak bir öneri vereyim.
Font olarak Comic Sans kullanmayın. Kendisi dünyanın en sevilmeyen fontu (güzel font harbiki niye sevmiyolar) ama sonuçta sevilmiyor, ayrıca bir browser için çok uygun durmuyor çocuksu geldi bana.
Ayrıca farklı bir fonta geçmek isterseniz şurada birkaç font örneği var.

1 Beğeni

Öncelikle beğenmeniz hoşuma gitti, ve öneri için teşekkürler en kısa zamanda uygulamay çalışacağım.

1 Beğeni