HTML Nodejs "require is not defined"

Merhaba, ufak bir sorunum var. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Basit bir anlatımla şunu yapmak istiyorum.

  1. Elimde server.js ve client.js diye 2 dosyam var. Server.js, istek geldiğinde sqlite3 ile oluşturulan(python ile bu veri tabanı dosyasını oluşturuyorum hepsi aynı dizin içinde) database dosyasını okuyor ve değeri client.js dosyasına gönderiyor. Kısaca Nodejs ile server Client ilişkisi yani. Server.js ve client.js ayrı terminallerde çalıştırdığımda hiç bir sorun olmadan veriler client.js ekrana düşüyor.
  2. Fakat html dosyası içinden client.js çağırdığımda, Developer Console üzerinden “require is not defined” hatası alıyorum. Ve bu sorunu çözemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

tek fotoğraf yükleyebildiğim için kodları tek fotoğraftaki hali şöyledir. Tekrar teşekkür ederim.

“HTML Node.js” diye bir sey yok, Node.js browser uzerinde calismiyor :frowning: . Haliyle require gibi Node.js fonksiyonlari browser’dan cagrilamiyor. (Zaten ne yapacak ki? Kullanicinin hard diskine erisebilse bile, dosya sunucuda.)

Text olmasi gereken seylerin imajlarini normalde prensip geregi okumuyorum ama hazirlamak icin efor sarf ettigin icin ben de okumak icin ettim. Node.js’in net modulu kullaniliyormus. Browser’da TCP baglantisi kurmanin bir yolu yok bildigim kadariyla. Server’la HTTP veya web soketleri (veya bunlari kullanmayi kolaylastiran bir kutuphane) uzerinden konusman lazim.

Webpreferences altına
nodeIntegration:true gelecek şekilde yazın.

Bu şekilde olmalı:
const win = new BrowserWindow({
webPreferences: {
nodeIntegration: true
}
})

ardından ipcrenderer ile client’tan server’a gönderip server üzerinden işlem yaptırtabilirsiniz.