Htmlcssjs mobil oyun ve mobil uygulama sektorunde

Merhabalar.ben ileri seviyede htmlcss bildiyimi soyleye bilirim.suan ise js ogreniyorum ve htmlcss biliklerime eklemeler yapiyorum.amacim web dev olmak.daha sonraysa kismetse php ogrenmek istiyorum(yada django bakicaz daha ona:))ama bir tarafdanda mobil oyun ve mobil uygulama sektorunada ilgim var.size soru:htmlcssjs mobil oyun ve mobil uygulama sektorunda is gorurumu?htmlcssjs in mob.oyun ve mob uygul. Sekt.da Gelecegi nasildir?hangi sıklıkla kullanilir?htmlcssjs ile mobil uyg ve mobil oyun gelistirmek hatamidir?yada gelistirile bilirmi?bu sorularimi cevaplarsaniz sevinirim.iyi gunler dilerim.

Yazı yazmaya biraz daha özen gösterebilir mısınız,okumak çok zor

1 Beğeni

Mobil için web değil uygulama daha iyi bir seçim olur

Mobil için Kotlin,Java,KivyMD kullanmanız sizin için iyi olur.

HTML vs CSS’i ileri seviyeye yakın bildiğinizi söylüyorsunuz ama daha ne için kullanıldıklarını tam anlamamışsınız. Bu ikisinin asıl kullanım alanı arayüz geliştirme, hatta oyunların da arayüzlerinde -geliştirici tarafından kullanması kolay olduğu için- kullanıldığı oluyor. Canvas elementi ile basit iki boyutlu oyunlar da yapılabilir, ama hobi amaçlı mobil oyun geliştirme gibi bir amacınız varsa Java öneririm. Kapsamlı oyunlar geliştirmek için de bir oyun motoru kullanabilirsiniz, Unity mobilde çok kullanılıyor.

Peki mobil uygulama sektorunda nasil htmlcssjs?

Aslinda mobil oyun ve mob uygulama sektorunda htmlcssden cok javascriptin kullanimini merak ediyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

Flutter hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Hiç kullanmadım ama Selman Kahya izlemenizi öneririm.