Input field in type 'ı hidden iken change fonksiyonuyla value değerinin değişiminin tespiti ?(Konu:Jquery)

Arkadaşlar Merhaba;
aşağıda belirttiğim elementin value (değeri) değiştiğinde alert vermek istiyorum ancak type hidden olduğu için change tetiklenmiyor, nasıl yaparım da bu alerti verdirebilirim,

<input type="hidden" value="" name="userid" id="useid" />

script kodu işe yaramıyor.

$('#userid').change( function() {  
    alert('Change!'); 
})

Hocam buldum, inşallah işine yarar. Kaynak sayfayı aşağıda vereceğim ama nasıl kullanacaksın onu anlatayım önce.

Hidden olanlar jquery’de .change() event’ını otomatik olarak çalıştırmıyormuş. Bu yüzden ne zaman değeri veriyorsun, jquery’ye onu tetiklemesi gerektiğini belirtmen lazım
Fonksiyonun:
function setUserID(myValue) {
$(’#userid’).val(myValue)
.trigger(‘change’);
}
$(’#userid’).change(function(){
//ajax çağırabilirsin.
})
Kaynak; https://stackoverflow.com/questions/6533087/jquery-detect-value-change-on-hidden-input-field?utm_medium=organic&utm_source=google_rich_qa&utm_campaign=google_rich_qa

geri bildirimin için çok teşekkürler, o kaynaklara göz gezdirmiştim ama o fonksiyon işimi görmemişti, bende kurnazlık yapıp görünür elementlerden biri tetiklenince trigger le görünmez olanı çalıştırdım, ama jquery için büyük eksiklik, jqueryden bunu ummazdım :frowning: :slight_smile:

Rica ederim hocam, yardımcı olabilmeyi çok isterdim ama jquery bilgim o kadar derin değil :sob:

Estağfurullah Fatih Hoca, olur mu öyle şey, önemli olan yardımcı olmaya çalışmak, bu konu 2006 yılından beridir(belki daha eski de olabilir) çoğu kişi tarafından araştırılmış ancak jquery kütüphanesi bir çözüm getirmemiş bana da lazım olmuştu ama dolaylı yollardan çözdüm, jquery nin daha çok işi var anlaşılan :slight_smile: