İnstagram Unfollowers Bot

Öncelikle herkese merhaba,

Arkadaşlar ben selenium ile Python kullanarak Instagram botu yazmaya çalışıyorum. Bu botun temel amacı, Bilgileri verilen Instagram hesabına giriş yapacak ve takip edilen ama bizi geri takip etmeyen kişileri bulacak ve sonrasında onlardan takibi bırakacak. Yani genel olarak amaç takibe geri dönmeyenleri takipten çıkma sırası, işlemi, önceliği önemli değil.

Ben kendi başıma bütün takipçiler ve takip edilenler listesi üzerinde dolaşabiliyorum. Tahminimce bu iki liste arasında karşılaştırma yapıp birinde olup diğerinde olmayanları tespit etmek ve sonra onları takibi bırakmak gibi bir yol izlenecek.

Bu konuda hakkında çalışması, tecrübesi, bilgisi olan arkadaşlar bana yardım ederse sevinirim.

Not: mesela 7500 kişi takip ettiğimi ve onlardan beni takip etmeyenleri çıkacağımı düşünün öyle 100-200 kişiden bahsetmiyorum.

Pythona aşınaysanız türkçe kaynaklardan bu dediğiniz bulamazsınız. Ben otomatik hesaplara giriş yapan ve verilen kişileri takip botu yazdım. Farklı farklı hesapları text dosyasından alıp giriş yapıp takip eden bir bot. Fakat devam ettiremedim. Bazı araştırmalar yapmıştım bot üzerinde ve sizin konunuza da o sıra bakmıştım unfollowers botu yazabilirsiniz ama yabancı kaynaklardan yardım alarak.

Takip edilenleri TakipEdilenler.txt ye kadettir.Aynısı takip etmeyenler için yap(Takip etmeyenler.txt)

Sonra:" Eğer x kişisi Takip etmeyenler.txt de var ise : TakipEdilenler - x kişisi "

algoritması en basiti olacaktır.Bol şans!

1 Beğeni

Bende aynı mantığı düşündüm ama takiçi sayısı 17bin takip edilen 7bin olunca bilgisayarın çok yorulacağını daha kısa bir yolu olup olmadığını merak ettim

Bisiy olmaz.

“takip edilen ama bizi geri takip etmeyen kisiler” tanim geregi takip edilenler ile takip etmeyenler arasindaki fark. Birini digerinden cikartmaktan daha kisa bir yol nasil olabilir dusunemiyorum.

1 Beğeni

Benim dediğim mantık en iyisi.Çıkarma işlemini ENIAC da yapıyordu.Kendine güven asker!

1 Beğeni

set kullanırsınız.

>>> takip_edilenler = {"ahmet", "ayşe", "mehmet"}
>>> takip_edenler = {"ahmet", "ali", "gül"}
>>> takibi_bırakılacaklar = takip_edilenler - takip_edenler
>>> takibi_bırakılacaklar
{'ayşe', 'mehmet'}
2 Beğeni

Sağolun Hocam dediğinizi yapmaya karar verdim