İş Bankası API Kurulum

Merhabalar İŞ bankasındaki hesabımda ne kadar para olduğunu gösteren bir python kodu yazmaya çalışıyorum ve bu kodu başka bir koda ekleyeceğim ve bir nevi kendi bildirim sistemim olacak. Bakiye belli bir miktarın altına düşünce otomatik sms yollayacak. SMS api kısmında bir sıkıntım yok ama İş Bankasının api portalını baya kurcalasam da bir türlü öğrenemedim. Daha önce bu apiyle çalışmış abilerim varsa ve yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Kardeş şurda anlatmış. https://developer.isbank.com.tr/Pages/documentation.aspx

OAuth LoginMethod yazan resmi tıkla.

Üye olduğunda sana bir sandbox açıyor. Ordan da denemeler yapabilirsin.

Fakat şöyle bir sorun var.

Buradaki app ler senin düşündüğün şeyler için değil gibi. Yada ilk hızlı bakışta ben göremedim.

Account apisini kullamaya çalışıorumhttps://sandbox.isbank.com.tr/products/api/5d8a0113e4b0c290cb87c51e ama beceremedim. Ve bu API ler bana çok karışık geldi sanırsam banka API si diye benim anlayamadığım çoklu güvenlik sistemi kurmuşlar. Bir de canlıya da çıkılmıyor sanırsam çok ciddi bir proje yoksa. Belki başka python kütüphaneleriyle banka hesabıma girip paranın ne kadar olduğunu öğrenebilirim dicem ama telefona sms yolluyorlar giriş için. Belki PyAirMore ile sms çekilip o kodu alıp giriş sağlayabilirim ama biraz kasıntı bir proje olacak :frowning:

Karisik gozukmuyor, OAuth login’inden sonra tek bir endpoint’e GET request yapiyorsun gibi duruyor.

Ama dokumentasyon baya karisik, evet. Veya butun dikkatim “client” kelimesinin yanlis yazilisina gittigi icin ben okuyamadim. Endpoint’lere veya tek endpoint’lik servislere de “API” demisler.

OAuth icin ise “uatisbank” diye bir domain kullanmislar: https://developer.isbank.com.tr/contentmanagement/Documents/OAuthLogin.pdf Ya cifte typo var, ya da ic network’ten/VPN’den disari cikmamis henuz hizmet.